Şamil Tayyar: Fazıl Say, Hangi Kerhanede Dünyaya geldi?"Nihat Doğan " Ateist Yavşak "

Şamil Tayyar: Fazıl Say, Hangi Kerhanede Dünyaya geldi?"Nihat Doğan " Ateist Yavşak "

Şamil Tayyar: Fazıl Say, Hangi Kerhanede Dünyaya geldi?"Nihat Doğan " Ateist Yavşak "

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da yazdığı belirtilen sözler nedeniyle "Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alanen aşağılamak" suçundan aldığı 10 aylık hapis cezasının Yargıtay tarafından bozulmasından sonra yeniden yargılanan Fazıl Say hakkındaki dava karara bağlandı. Mahkeme, Yargıtay'ın bozma ilamına uyarak Say'ın beraatine karar verdi.

NELER YAZMIŞLARDI?

AKP'nin gazeteci kökenli  Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar internet üzerinden dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say’a hakaret dolu mesajlar yazmıştı..

Fazıl Say’ın Ömer Hayyam’a ait olduğu ileri sürülen "Irmaklarından şaraplar akacak diyorsun, cenneti ala meyhane midir? Her müminine 2 huri vereceğim diyorsun, cenneti ala kerhane midir?” şeklinde bir mesajı retweetlemesinin ardından hakaret mesajları atan Gaziantep Milletvekili Tayyar, "Kuran'ın seçmeli ders olmasına içerleyip kutsal kitabımız ve ezana küfreden insan kılığındaki Fazıl Say hangi kerhanede dünyaya geldi?" diye yazmıştı.

samiltayyar-1.jpg

Hemen ardından bir mesaj daha atan Tayyar, "Kızanlara söyleyim o zat Kuran'daki cennet için kerhane veya meyhane mi diye soruyor. Ben de ona soruyorum nerde doğdun kerhanede mi?" demişti.

Türkücü Nihat Doğan ise, Fazıl Say'a olanca lümpenliğini kusmuş Say'a "saray klavyecisi" diyen Doğan, "Fazilum ne oldi rengin mi soldi :) içine kaçan şemşiyedur evladum hemen açılmaz.fazıla kobra kaçtı çıkarmak için leylek arıyor :)" twitini yolladı. En sonundaysa, "onun gibi ateist bir yavşak ile satırlarda dahi yan yana gelmek bana edilecek en büyük hakarettir" demişti.

nihatsamil.jpg

 

7.09.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (3)

Yorum Yaz
Kur'an ve dini en çok aşağılayan hakaret eden ve en büyük zarar verenler din istismarcıları, dini siyasi malzeme haine getirerek, din üzerinden siyaset ve ticaret yapanlardır. Tayyar efendi ota bota saldırmak, aptal saptal yorumlarla ortalığı karıştırmakla göze girme çabalarından başka bir işlevi olmayan, milletin sırtındaki kamburdan ibarettir. Ülkeye, millete ne faydası olmuştur bugüne kadar!..
zamazingocu9 Eyl 2016 18:10:19
Atilla Amca, Diyanet İşleri Başkanının vereceği cevabı Şamil Dayyar vermiş(!) Demek ki; Sn. Tayyar, Kimse duymadan El-Ezher üniversitesini dışardan bitirmiş., içeriden ver-yansın ediyor. Yahu bu eski muhabirine niye sahip çıkmıyorsun!? Adam kendini öyle yetiştirmiş ki; din-iman, güvenlik-istihbarat, batarya-ordu, tarım- hayvancılık, bine- müteahhitlik, koyun- çobanlık, et- kasaplık, hıta- acur-turşu, Her çeşit NANE- MAyDANOZ velhasıl bilmediği birşey yok... Dur, Obama'ya veyaputin'e bir dilekçe verimde bu adamı ; jeo politik veya jeo stratejik bir danışmanlığa alsın , yahu bunu Sn. Cumhurbaşkanımız Dışişleri Bakanı yapsaymış şimdi Afrika'dan , Gürcistana, oradan Viyanaya kadar zaptedermişiz. Sonra mı; 3. Ve 4. Cihan savaşı ile Dünyayı zaptedermişiz . Dur ,ben , bu konuda Bimere bir başvuruda bulunup, tarihi bir vebali üzerimden atım(!)
MATKAP9 Eyl 2016 02:45:05
Yanliz o kadar dikkat cekici ki;Itiraziniz bu ulkenin milyonlarca insaninin kutsali olan kuran ayetlerinin asagilanmasina ve kufur edilmesine degil,bu assagilik ve onursuzca yapilan saldiriya verilen cevaba.Iste bu yuzden kinininle ölüp gideceksiniz ve asla bu millet size iktidar ve guc yuzu gostermeyecek
Aynadaki Yalan8 Eyl 2016 17:54:52