Programı Askıya Alındı...

Programı Askıya Alındı...

Sağlıkçılara yaptığı yorum tepki çekmişti

ATV’de yayımlanan Müge Anlı’nın sunduğu Tatlı Sert programının yeni bölümü yayılanmadı. 

Canlı yayında sağlık çalışanlarıyla ilgili yaptığı yorumu büyük tepki çeken Müge Anlı, tartışılmaya devam edilirken, programının yayından kaldırılması dikkat çekti. 

Koronavirüs salgının devam ettiği bugünlerde televizyonlarda yayımlanan birçok program askıya alındı. Medya sektörünü de kaygılandıran salgın nedeniyle, yayın dünyasının ana gelir kaynağı olan reklamlarda ciddi azalma yaşandı. 

Medya organları stüdyo yayınlarına ağırlık verirken, bir stüdyo yayını olan Müge Anlı’nın programının askıya alınmasının nedeni merak ediliyor. Radyo Televizyon Üst Kurulu, muhalif denilen kanallara arka arkaya üst sınırdan ceza verirken, hükümete yakın ATV kanalında Müge Anlı’nın “Sonra diyorlar ki doktorlara iyi davranın” sözlerine herhangi bir yaptırım gelmemesi soru işaretlerini de beraberinde getirmişti. Program tam bu tartışmalar devam ederken yayından kaldırıldı.

Müge Anlı programa ara verdiğini şu sözlerle duyurdu:

“Ekranda kalmak istiyorum ve sizlerle beraber olmak istiyorum ama gün gün belirli kısıtlamalar artıkça çok istememize rağmen canlı olarak ekranda bulunamayabiliriz. Gelmek isteyeni davet edememek fırsat eşitsizliğine de neden oluyor. Ekranı boş bırakmayız, sevdiğiniz programlardan kolajlar hazırlarız. Sizlerle beraber oluruz. Ekranda değiller, aman hastalandılar mı diye bir şey aklınıza gelmesin. İnşallah sağlıkla, mutlulukla, huzurla yeniden beraber olabiliriz.”

NE OLMUŞTU

ATV’de yayınlanan Müge Anlı İle Tatlı Sert’te konuşan sunucu Müge Anlı’nın doktorlar hakkında sarf ettiği sözler tepkilere yol açmıştı.

Migren hastalığı olduğunu söyleyen ve sürekli Acil’e gittiğini belirten Müge Anlı, koronavirüs bulaşabilir endişesiyle hastanede değil de arabada iğne olmak istediğini fakat doktorların bunu tedbiren kabul etmediğini anlattı. İğne yaptıramadığını belirten Müge Anlı doktorların tavırlarından memnun olmadığını belirtip “Sonra diyorlar ki doktorlara iyi davranın” ifadelerini kullandı. 

Anlı’nın bu sözleri büyük tepki topladı. Anlı hakkında binlerce şikayet oluşturulurken, RTÜK Üyesi İlhan Taşcı da program hakkında işlem yapılmasını talep etti. 

 

 

7.04.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz