Polisten kadın eylemciyle cinsel taciz

Polisten kadın eylemciyle cinsel taciz

Öğrencinin o sırada bir polisin cinsel tacizine uğradığı fotoğraf karelerine yansıdı.

Ankara Sakarya Caddesi'nde yaptığı eyleme katılan bir üniversite öğrencisi polis tarafından gözaltına alındı. Öğrencinin o sırada bir polisin cinsel tacizine uğradığı fotoğraf karelerine yansıdı.

Görüntüleri, OHAL KHK’sıyla görevinden ihraç edilen öğretmen Acun Karadağ sosyal medya hesabından paylaştı. Görüntülerde türbanlı bir öğrencinin polisler tarafından araca bindirilirken tacize uğraması görülüyor.

Karadağ, görüntüleri HDP Milletvekili Ahmet Şık, Ömer Faruk Gergerlioğlu ve TİP Milletvekili Barış Atay’ı etiketleyerek şu notla paylaştı:

“Bu çocuk üniversite öğrencisi. Tayad'ın Ankara Sakarya Caddesi'nde yaptığı bir eyleme dün destek verdi. Gözaltına alındı. Ve polisin tacizine uğradı. Bu iğrenç durumu fotoğraf makinesi belgeledi. Şimdi size devrediyorum olayı.”

SEYRİ SOKAK

Bu fotoğraflar tarihe belgedir. 
Tarih: 16 Şubat Cumartesi 2019. 
Yer: Ankara Sakarya Meydanı. 
Kaynak: #AcunKaradağ Twitter Hesabı
Olay: Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Dayanışma Derneği (#TAYAD) basın açıklamasına destek vermek isteyen genç kadın Ankara polisince taciz ve işkence ile gözaltına alınıyor.
Kamera anı dondurur. Dondurur ki 2 saniyede olup biteni göz görmese de gönül katlanmasın diye. Hiçbir kadın bu çirkin tacize ve işkenceye katlanmayacak. Kadınların onuru tacizcileri, insanlık onuru işkenceyi yenecek.

 "DERHAL TUTUKLANMALI"

Görüntülere sosyal medyadan tepki gösteren CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, "Rezalet; Söylenecek başka bir kelime yok... Bu polis memuru derhal açığa alınmalı, soruşturma başlatılmalı ve tutuklanmalıdır" ifadelerini kullandı.

 www.gaziantephaberler.com

 

17.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz