Polis sağlık çalışanının burnunu kırdı

Polis sağlık çalışanının burnunu kırdı

POLİS, AÇIĞA ALINDI

Şanlıurfa’da sivil bir polis, kendisinden kimlik bilgisi isteyen hemşirenin üzerine yürüdüğü sırada araya giren sağlık çalışanının burnunu kırdı. Polis, valilik emriye açığa alındı. Gaziantep'te de sağlık çalışanının burnunu kıran şahıs tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Urfa'nın Haliliye ilçesine bağlı Paşabağı Mahallesi'ndeki 6 No'lu Aile Sağlık Merkezi'ndeki (ASM) sağlık çalışanı Mehmet Demir, sivil polis E.Ö. tarafından darp edildi. İddiaya göre, bir hemşire hasta girişi için sivil polis E.Ö.'den kimlik istedi. Ancak buna tepki gösteren polis, hemşirenin üzerine yürüdü. O sırada sağlık çalışanı Mehmet Demir araya girdi. Polis E.Ö., araya giren Demir'e kafa atarak yaraladı. Burnu kırılan Demir, diğer çalışanlar tarafından Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Hastaneden sağlık raporu alan Demir, "kasten yaralama ve hakaret" gerekçesiyle polis hakkında suç duyurusunda bulundu. Demir, ayrıca darp raporu aldı. 
 
AÇIĞA ALINDI 
 
Olayın gündeme gelmesinin ardından Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'in, sivil polis hakkında soruşturma başlatılması talimatı verdiği ve polisin açığa alındığı öğrenildi. 
12.06.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz