KESK Gaziantep'te İş Bıraktı...

KESK Gaziantep'te İş Bıraktı...

KESK Gaziantep'te İş Bıraktı...

KESK, TİS’in hakem kuruluna bırakılmasına karşı bugün Türkiye genelinde iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.  KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, var olan toplu sözleşme görüşmelerinin bir oyalamadan ibaret olduğunu söyledi.
 
KESK Gaziantep Şubeler Platformu üyeleri de, TİS görüşmelerinde hükümetin verdiği düşük zammı protesto etmek için bir günlük iş bırakıp. Yeşilsu Parkı’nda basın açıklaması yaptı. “İnsanca yaşanacak bir ücret istiyoruz” pankartının açıldığı eylemde konuşan Platform Sözcüsü Ali Ersönmez, sermaye yanlısı ve emek karşıtı bir düzende kendilerine reva görülen sefalet zammı ile alay edildiğini, buna karşı insanca bir yaşam ve güvenceli bir iş için grevde olduklarını ifade etti. 
 
KESK’in kamu emekçilerinin ortak çıkarları için mücadele ettiğini vurgulayan Ersönmez, “Tüm konfederasyonları, sendikaları, hangi sendikanın olursa olsun ya da herhangi bir sendikanın üyesi olmasın tüm kamu emekçilerini,  bizi yok sayan,  alay eden teklifler sunanlara karşı haklarımızı korumak için, insanca bir yaşam, güvenceli iş, güvenli gelecek için 27 Ağustos salı günü üretimden gelen gücümüzü kullandık. 1 gün iş bıraktık. Tüm çalışanları, işçileri, emeklileri ve kamu emekçilerini, omuz omuza vermeye çağırıyoruz” dedi  
 
27.08.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz