"Kahraman'ın IQ'su konusunda Fikrim Var" Mümtaz İdil Yazdı

"Kahraman'ın IQ'su konusunda Fikrim Var" Mümtaz İdil Yazdı

"Kahraman'ın IQ'su konusunda Fikrim Var" Mümtaz İdil Yazdı

TBMM Başkanı Kahraman'ın sözleri beni de çok etkiledi ve hemen tepki verdim. Bu adam üstelik benim Kültür Bakanlığımı da yapmıştı ve beni bakanlıktan büyük bir zevkle şutlamıştı. O sıralardan az da olsa tanıyorum, kafa yapısını biliyorum, IQ'su konusunda da üç aşağı beş yukarı bir fikrim var.


Sonunda diyorum ki kendi kendime, "Hayır, bu İsmail Kahraman bile olsa, böyle bir sözü söylemez."


O halde neden yapıyor(lar) bunu. Dünyanın yarısından fazlasının saygı duyduğu bir adam için, üstelik de artık ona cevap veremeyecek bir adam için neden böyle bir söz söyleme ihtiyacı duyarlar?


Evet, bunların hepsi tuzak ve biz de düşüyoruz gibi geliyor bana.

Yanılıyor da olabilirim, ama "normal" insan beyni, dünyanın en saygın adamlarından biri kabul edilen Che Guevara için böyle bir şeyi tek amaçla söyler: Kışkırtmak.

Paratoner gibi tüm şimşekleri üstüne çekmek, hakaret edilmesini sağlamak ve zaten tıklım tıklım dolu hapishanelere yeni "aydınları, ilericileri, yurtseverleri" tıkmak.

Başka açıklaması yok.

Naçizane düşüncem, oyuna gelmeyelim lütfen.

Muhatap alıp da cevap verdikçe "azıyor" bunlar. Adam yerine koymasak (ki fazlasıyla hak ediyor, bu kaçıncı gafı), o zaman dikkat çekemediği, cadı avı ortamı yaratamadığı için kendiliğinden susacak.

Ahmet Mümtaz İdil ( Facebook)

29.08.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz