İmamoğlu hakkında soruşturma başlatıldı

İmamoğlu hakkında soruşturma başlatıldı

İmamoğlu hakkında soruşturma başlatıldı

İçişleri Bakanlığı, salgın yüzünden ekonomik sıkıntı yaşayan kişilere destek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan bağış kampanyası nedeniyle Başkan Ekrem İmamoğlu hakkında soruşturma başlattı.

İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'a da soruşturma başlatıldığını işaret ederek “Geçen hafta cuma günü başlatıldı. Ankara’da da başlatıldığını duyduk. Muhtemelen kampanya düzenleyen diğer belediyelere de müfettiş gidecektir. Sadece bana açılmadı soruşturma” ifadelerini kullandı.

Sözcü’den Özlem Güvemli’ye konuşan İmamoğlu, Vakıfbank’ta hâlâ bloke edilmiş durumda olan 900 bin liralık bağış parasını hatırlatarak “Soruşturma yapabilirsiniz. Ama kalkıp vatandaşa ait bir parayı bankada bloke etmek çok aciz, çok zavallı bir tavırdır. Korkuyla yapılmış bu işlem bankacılık tarihinin kara lekesidir” ifadelerini kullandı.

İnsanlara dağıtılması gereken maskelerle ilgili de konuşan İmamoğlu, “Yollayın bize, sahada vatandaşımıza dağıtalım. 1 haftadır 10 gündür başvuruda bulunmuş cevap alamamış milyonlarca vatandaşımız var. O gün bize verselerdi bugün İstanbul’da maskesiz ev kalmamıştı” dedi.

17.04.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz