HDP Gaziantep'te Mahalle Mahalle Dolaşıyor

HDP Gaziantep'te Mahalle Mahalle Dolaşıyor

HDP Gaziantep'te Mahalle Mahalle Dolaşıyor

Seçimlere 26 gün kala çalışmalarını hızlandıran HDP Gaziantep milletvekili adayları Berivan Özpolat, Musa Aydın, Fatma Lebe ve Mizgin Ceylan, çalışmalarına bugün Şahinbey ilçesine bağlı Ulaş, Güneş, Onur, Etiler ve Turanbaba mahallelerinde sürdürdü.

Esnaf ve mahallelerde kurulan pazarları ziyaret eden adaylar, seçim broşürleri dağıttıkları yurttaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Özellikle mahalleli kadınların, kadın vekil adaylarına sarılarak sevgilerin göstermeleri sıcak görüntüler oluşturdu. Gençler ve çocuklar ise, vekil adaylarıyla fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

Yapılan sohbetlerde 16 yıldır ülkeyi yöneten iktidardan artık sıkıldıklarını belirten mahalle sakinleri, milletvekili adaylarına bu seçimde tercihlerinin HDP’den yana olacakları sözünü verdi.

KADINLARDAN OY SÖZÜ ALDI

Esnaflar ise, işlerin olmamasından ve ekonominin kötü durumundan yakındı. İktidarın kendi yandaşlarını zenginleştirirken, halkı ise yoksullaştığını söyleyen milletvekili adayı Berivan Özpolat, Meclis’e güçlü bir çoğunlukla girerek ekonomik durumun düzelmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

HDP’nin yine kadınları en çok düşünen parti olduğunu vurgulayan Özpolat, sohbet ettiği kadın seçmenlerden oy sözü aldı.( Mezopotamya Ajansı)

29.05.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz