Gülmen ve Özakça’ya destek eylemine beraat

Gülmen ve Özakça’ya destek eylemine beraat

Gülmen ve Özakça’ya destek eylemine beraat

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek eylemine katıldıkları için haklarında dava açılan 9 isim için beraat kararı verildi. 

Ankara'da işlerine dönmek için açlık grevine giren akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’ya destek olmak için, Mayıs 2017'de Kadıköy'de gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan 9 kişi hakkında "kanuna aykırı gösteri" yaptıkları iddiası açılan davanın karar duruşması Anadolu Adliyesi 44. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. 
 
Aralarında Barış İçin Kadın Girişimi (BİGK) üyesi kadınların da bulunduğu 7 kişinin hazır bulunduğu duruşmaya, başka bir dosyadan tutuklu bulunan Nazife Onay ise SEGBİS ile katıldı. 
 
SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİLER
 
Avukatların da hazır bulunduğu duruşmada savunma yapan Onay, hakkındaki iddiaları kabul etmediğini belirterek beraatini talep etti. Ardından, savunmalarını yapan bütün tutuksuz sanıklar haklarındaki suçlamayı reddetti.
 
BERAATLERİNE KARAR VERİLDİ
 
Savunmaların alınmasının ardından kısa bir ara veren mahkeme heyeti, suç koşulunun oluşmadığını belirterek, tüm sanıkların beraatına karar verdi.
 
Bu haber M.A'dan alınmıştır
9.01.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz