Gaziantep'te Uyuşturucuya Darbe: 6 kişi gözaltına alındı

Gaziantep'te Uyuşturucuya Darbe: 6 kişi gözaltına alındı

Gaziantep'te uyuşturucuyla mücadele kapsamında yapılan operasyonlarda 6 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü şu açıklamayı yaptı:

"Şahinbey Narkotim Ekipleri Tarafından Yapılan Başarılı Çalışmalar Sonucunda

Uyuşturucu Madde ve Silah Ele Geçirildi,  6 Şüpheli Şahıs yakalandı.Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğü Düztepe Şehit Hüseyin Cengiz Polis Merkezi Amirliği Narkotim ekiplerimizce uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalar sonucu;1- Güneş mahallesinde bir ikamete yapılan operasyonda  E.A., D.K ve  Ö.Ö isimli 3 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.  Şüpheli şahıslardan  0,35 gram metamfetamin, bir adet pompalı tüfek, bir adet tabanca, 18 adet dolu fişek ve uyuşturucu satışından elde edildiği değerlendirilen 200 TL para ele geçirildi. Yakalanan şüphelilerden E.A'nın ayrıca " Basit Yaralama, Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Tutuklu ve Hükümlünün Kaçması, Suç Eşyasının Satın Alınması veya Kabul Edilmesi"  gibi suçlardan da arandığı da tespit edildi.  Adli makamlara sevk edilen şüphelilerden E.A tutuklanmasına müteakip cezaevine teslim edildi, diğer şüpheliler ise serbest kaldı.

2- Düztepe mahallesinde simitçi dükkânı olarak işletilen bir işyerine yapılan operasyonda, B.G, ve B,K isimli şahıslardan, 0.75 gram metamfetamin, bir adet kapsam dışı bıçak, 230 adet captagon hap ele geçirildi ve şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Uyuşturucu ticareti yapmak suçundan adli makamlara sevk edilen her 2 şüphelide tutuklanmasına müteakip cezaevine teslim edildi.

3- İnönü mahallesinde bir ikamete yapılan operasyonda,  M.Ü isimli şüpheli şahsın yapılan üst aramasında 1.10 gram metamfetamin, 2.20 gram esrar, 1 adet tabanca, ayrıca yapılan ev aramasında ise 1 adet kurusıkı tabanca ile  370 TL para ele geçirildi. Adli makamlara sevk edilen şüpheli şahıs tutuklanmasına müteakip cezaevine teslim edildi.Kamuoyuna saygıyla duyurulur?

14.11.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz