Gaziantep'te Türk Müziği ve Skeç Yarışmaları yapıldı

Gaziantep'te Türk Müziği ve Skeç Yarışmaları yapıldı

Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gazikent Gençlik Merkezi tarafından organize edilen Gaziante

Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gazikent Gençlik Merkezi tarafından organize edilen Gaziantep İl birinciliği Türk Müziği ve Skeç Yarışmaları düzenlendi. Ödüller sahiplerini buldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 İl'de düzenlenen Türk Müziği ve Skeç Yarışmaları Gaziantep'te de Şehitkâmil Kültür Merkezi'nde (ŞKM) yapıldı. Skeç yarışmalarında 14 grup sahne alırken Türk Müziği ise 14-17, 18-21, 22-29 yaş gruplarında 3 kategoride düzenlendi.

Yaklaşık 130 kişinin sahne aldığı Türk Müziği yarışmaları heyecanlı dakikalar yaşattı. Halk açık olarak sahnelenen yarışmalarda jüriden en fazla puanı alan yarışmacılar şampiyon oldu. Şampiyonluk elde eden takımlar ve yarışmacılar yine Gaziantep'te yapılması planlanan bölge yarışmalarına katılacaklar.

Yapılan yarışmaların sonunda dereceye girenlere para ödülü, plaket, katılım ve teşekkür belgesi takdim edildi. Ödülleri ise Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Tevfik Gülsoy, Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Sadık Battal takdim etti.

 Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir'e ise Düzenleme Kurulu adına plaketini Yrd. Doç. Sadık Battal takdim etti.

Dereceler ise şöyle oluştu; Skeç yarışmalarında Mavi Sanat birinci, Gökkuşağı Sanatçıları ikinci ve Doruk Sultanları üçüncü 

Türk Müziği Solo Çalgı 14-17 yaş grubunda İkranur Süral birinci, İsmail Hakkı Parmaksız ikinci, Harun Türk üçüncü,

18-21 yaş grubunda Cesur Fıstık birinci, İsmail Kılıç ikinci, Onur Maho üçüncü,

22-29 yaş grubunda ise Hüseyin Topal birinci, Serkan Sağ ikinci oldu.

Türk Müziği Solo Ses 14-17 yaş grubunda Aslı Ardıç, Sezer Naycı birinci Gülgün Çolak, Yaşar Binici ikinci, Emine Nur Ayana, Ferhat Güzel üçüncü,

18-21 yaş solo ses grubunda Zeynep Doğru, Mahmut Doğan birinci, Kadriye Yıldız, Fatih Çetinkaya ikinci, Beyzanur Uçar, Kubilay Ertürkmen üçüncü,

22-29 yaş yaş solo ses grubunda Zehra Güneş, Ali Abbas Tokgöz birinci, Hatice Temir, Serkan Sağ ikinci ve Neslihan Yıldırım, Mehmet Kılınç üçüncü.

Türk Müziği ve Skeç yarışmalarının bölge müsabakaları da yine Gaziantep'te yapılacak. İllerinde şampiyon olan gruplar ve yarışmacılar bölge şampiyonluğu için kıyasıya mücadele edecek.

29.02.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz