Gaziantep'te  ' Sevgililer Günü ' Nikahları...

Gaziantep'te ' Sevgililer Günü ' Nikahları...

Gaziantep'te ' Sevgililer Günü ' Nikahları...

Hayatlarını 14 Şubat Sevgililer Günü'nde birleştirme kararı alan 41 çift, Gaziantep merkez Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu'nun kıydığı nikahla dünya evine girdi.

 

Şehitkamil Nikah Salonu, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde evlilik kararı alan 41 çifte ev sahipliliği yaptı. Ailelerinin, akrabalarının ve sevdiklerinin huzurunda, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu'nun kıydığı nikahta hayatlarını değiştirecek 'evet' için 14 Şubat Sevgililer Günü'nü tercih eden çiftler, gerçekleştirilen nikah töreninde büyük mutluluk yaşadı. Nikah akdini imza altına alan Başkan Rıdvan Fadıloğlu, çiftlere; sağlıklı, huzurlu, mutlu bir ömür diledi. Nikah töreninin ardından açıklamada bulunan çiftler, çok mutlu olduklarını söylediler.

 

ŞEHİTKAMİL NİKAH SALONU

Nitelikli fiziki yapısıyla çiftlere sorunsuz ve unutamayacakları bir deneyim yaşatan Şehitkamil Nikah Salonu (ŞNS) içeresinde; 600 kişilik ve 150 kişilik 2 nikah salonu, karşılama salonu, 2 adet takı salonu, VİP salonu, bekleme holü, 2 adet gelin-damat hazırlık odası, nikah memurluğu, 2 adet nikah memur odası, arşiv, mescit, açık oturma alanları, yeşil alanlar, yürüyüş yolları ile 250 araçlık açık otopark bulunuyor.

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ

Şahinbey Belediyesi Evlendirme Memurluğunda 14 Şubat yoğunluğu yaşandı. Şahinbey Belediyesi Sevgililer Günü'nde evlenmek isteyen 93 çiftin nikâh akdini gerçekleştirdi.

 

Sevgililer Günü'nde evlenmek isteyen 93 çift günler öncesinden Şahinbey Nikâh Müdürlüğü'ne başvuruda bulundu. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde bazı çiftlerin nikâh akdini Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezinde gerçekleştirdi.

 

79.455 ÇİFTİN NİKÂHINI KIYDIK

Günün anlam ve öneminden dolayı bazı çiftlerin nikâhlarını kendisinin kıydığını ifade eden Başkan Mehmet Tahmazoğlu, "Öncelikle evlenen çiftlerimize iki cihan saadeti diliyorum. Rabbim mesut ve bahtiyar eylesin. Şahinbey Belediyesi olarak 14 Şubat Sevgililer Gününde 93 çiftimizin nikâh akdini gerçekleştirdik.  Şahinbey Belediyesi olarak Türkiye'de en fazla nikâh kıyan belediyeyiz. 2019 yılı içerisinde 7.707 çiftimizin nikâhını kıydık. Göreve başladığım 2009-2019 tarihleri arasında yani 10 yıl içerisinde 79.455 çiftin nikahını kıydık. Bu da Türkiye'de bir rekor. Evlilik önemli bir müessese. Aile yapısı toplumumuzun önemli mihenk taşlarından bir tanesi. Aile yapısını ne kadar sağlam tutarsak. Toplumda o kadar sağlam olur. Bu çerçevede yine 2009 yılında başlattığımız Evlilik Okulunda şu ana kadar 30.000'inin üzerinde çiftimize eğitim verdik. Çünkü evlilik insan hayatında önemli bir dönüm noktası. Evlilik hayatına hazırlanırken; eğitim almak, bilinçli olmak evlilik hayatında birçok kolaylık sağlayacak. Bu vesile ile evlenen ve evlenecek çiftlerimize bir kez daha mutluluklar diliyorum." dedi.

 

YENİ EVLENEN ÇİFTLER BAŞKANA TEŞEKKÜR ETTİ

Nikah için özel bir gün seçtiklerini ifade eden çiftler ise nikahlarını Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun kıymasıyla daha da özelleştiğini söylediler. Böylesi özel bir günde kendilerine destek olduğu için Başkan Tahmazoğlu'na teşekkür eden çiftler,  bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek yaşanan anı ölümsüzleştirdiler. 

gaziantephaberler.com

14.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz