Gaziantep'te PKK/KCK Operrasyonu: 595 kişinin sorgulaması yapıldı.

Gaziantep'te PKK/KCK Operrasyonu: 595 kişinin sorgulaması yapıldı.

Gaziantep'te PKK/KCK Operrasyonu: 595 kişinin sorgulaması yapıldı.

Gaziantep'te dün çok sayıda güvenlik görevlisinin katılımı ile terör uygulaması gerçekleştirildi.Uygulamada 595 kişinin sorgulaması yapılırken gözaltına alınanlar oldu.

Gaziantep Valiliği'nden konu ile ilgili olarak yapılan açıklama şöyle:

"PKK/KCK bölücü terör örgütüne yönelik 14 Ağustos 2017 günü 17.00 ile 20.00 saatleri arasında İlimiz Şahinbey ve Şehitkâmil ilçelerimizde örgüte müzahir şahısların yoğunlukta olduğu bölgelerde bulunan umuma açık yerler, metruk binalar, araçlar ve şahıslar üzerinde terör uygulaması gerçekleştirilmiştir.

İl Emniyet Müdürlüğümüz, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde; Özel Harekât Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin katıldığı insansız hava aracı destekli yapılan uygulama neticesinde;

(595) şahıs, (69) araç sorgulaması yapılmıştır. (1) çalıntı motosiklet ile (1,5) gram eroin maddesinin ele geçirildiği uygulamada bakaya olduğu tespit edilen (4) şahsa gerekli tebligat yapılmış ve ayrıca asayişe müessir çeşitli suçlardan aranan (4) şahıs gözaltına alınarak yasal işlem yapılmıştır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

15.08.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz