Gaziantep'te karantinadan kaçtı, mangal yellerken yakalandı !

Gaziantep'te karantinadan kaçtı, mangal yellerken yakalandı !

Gaziantep'te karantinadan kaçtı, mangal yellerken yakalandı !

Coronavirüs belası dünya genelinde korku salmaya devam ederken Gaziantep’te de sıra dışı bir olay yaşandı

Almanya’dan gurbetçi olarak gelen Osman B. hastaneye bazı sağlık şikayetlerinden dolayı gittiğinde test alındıktan sonra karantinaya alınmıştı. Ancak gurbetçi Osman B. olası tüm riskleri göz ardı ederek karantinadan kaçmıştı.  Sağlık çalışanları ve emniyet yetkilileri günler süren araştırmaların ardından şahsı Kahramanmaraş Pazarcık İlçesi’nde bağ evinde mangal yellerken yakaladı. 


ÜNİVERSİTE HASTANESİ KARANTİNA SERVİSİNDEN KAÇMIŞTI


Coronavirüs kapsamında hastaneden kendisinden test alan ve test sonuçlanıncaya kadar karantinaya kabul edilen Osman B. Karantina servisinde kalmak istemediği için hastaneden kaçtı. Yaklaşık 20 gün önce Gaziantep Üniversite Hastanesi’nde yaşanan olayın adından ekipler tüm imkanları ile gurbetçi Osman B’yi arıyamaya başladı.


OSMAN B. BAĞ EVİNDE MANGAL YELLERKEN YAKALANDI


Yetkililerden kaçarak Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi’nde bir köyde ve dağlık bir alanda bağ evinde tek başına mangal yellerken yakalanan Osman B. Sağlık yetkilileri ve emniyet yetkililerine yakayı kaptırdı. Osman B. bağ evinde ilk numunesi alınarak hastaneye getirildi ve test sonuçları çıkıncaya kadar Osman B. Gözetim altında tutuldu.


TEST SONUÇLARI NEGATİF ÇIKTI VE HASTANEDEN SALI VERİLDİ


. Osman B’nin test sonuçları negatif çıkması ile  hastaneden salıverildi.

1.04.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz