Gaziantep'te  12 Kişi PKK iddiası İle Tutuklandı

Gaziantep'te 12 Kişi PKK iddiası İle Tutuklandı

Gaziantep'te 12 Kişi PKK iddiası İle Tutuklandı

Gaziantep'te PKK lı oldukları gerekçes ile gözaltına alınan 19 kişiden 12 si tutuklanarak cezaevine konuldu.

Gaziantep Valiliği'nden konuyla ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

 

"İl Emniyet Müdürlüğünce, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, PKK/KCK terör örgütü adına eylem ve faaliyette bulunan  (19) şüphelinin yakalanmasına yönelik eş zamanlı operasyon gerçekleştirilmiştir.

FETÖ/PDY terör örgütü mensuplarınca, sosyal medya üzerinden 14 Ağustos 2016 tarihinde Türkiye genelinde kaos ortamı oluşturmak için paylaşımlarda bulundukları ve PKK/KCK terör örgütünün ise silahlı eylemlere başlamasının yıldönümü olan 15 Ağustos tarihi münasebetiyle ülke genelindeki müzahir kitleye çeşitli eylem/etkinlikler düzenlenmesi bombalı/silahlı saldırı şeklinde toplumda infial oluşturacak eylemlerin düzenlenmesi yönünde talimat verildiği şeklinde bilgiler elde edilmiştir.

Gaziantep'te Örgüt mensuplarının faaliyetlerinin engellenmesine yönelik yapılan çalışmalarda, PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması YDG-H (Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi) içerisinde hareket ettiği tespit edilen şahıslar yakalanmıştır.

Yapılan Operasyon kapsamında (18) şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış, Adli makamlara sevk edilen şüphelilerden (12)'si tutuklanmış, (6)'sı adli kontrol kararı ile salıverilmiştir.

Yapılan aramalarda;  (3) adet av tüfeği, (2) adet şarjör, (34) adet av tüfeği fişeği, FETÖ/PDY terör örgütü içerikli toplatma kararı bulunan örgütsel içerikli kitap ve çok sayıda PKK/KCK terör örgütü içerikli kitap, fotoğraf, pankart, bez parçaları örgütsel dokümanlar ile çok sayıda dijital materyaller elde edilerek el konulmuştur.

Dijital materyallerde yapılan incelemede Whatsapp üzerinden grup kurarak 15 Temmuz darbe girişimini destekleyici ve Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'a hakaret edici paylaşımlarda bulundukları tespit edilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

19.08.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz