Gaziantep'te 12 Kişi Gözaltına Alındı

Gaziantep'te 12 Kişi Gözaltına Alındı

Gaziantep'te 12 Kişi Gözaltına Alındı

Gaziantep'te İnsansız Hava Araç (İHA) destekli dev operasyon gerçekleşti. PKK/KCK ve TKP/ML örgütlerine ait dökümanlarla birlikte 12 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep Valiliği'nden konuyla ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

" İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde, İstihbarat, Özel Harekât, Çevik Kuvvet, Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlükleri, Nizip İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Bomba İmha Uzmanlarının da katılımıyla, İl Merkezi ile Nizip ve Nurdağı İlçelerinde insansız hava aracı destekli operasyonlar gerçekleştirilmiştir.

 

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri nedeniyle örgüt adına provokatif eylemlerde bulunacağı değerlendirilen, sosyal medya hesapları üzerinden halkı kin ve düşmanlığa sürükleyici, infial ve kaos ortamı oluşturmaya yönelik paylaşımlar yaptığı, terör örgütünün propagandasını yaparak Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına ve Devlet Büyüklerine hakaret ettiği tespit edilen (12) şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

 

Operasyon sonucunda, (4) adet PKK/KCK ve TKP/ML terör örgütleri içerikli yasak yayın (Kitap, Dergi), (2) adet PKK/KCK terör örgütünü simgeleyen malzemeler ile çok sayıda dijital materyaller elde edilerek el konulmuştur.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.20.06.2018 "

20.06.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz