Gaziantepsporlu Futbolculardan Maçta Yönetime Protesto eylemi

Gaziantepsporlu Futbolculardan Maçta Yönetime Protesto eylemi

Gaziantepsporlu Futbolculardan Maçta Yönetime Protesto eylemi

TFF 1'inci Lig'de sahasında Manisaspor ile karşılaşan Gaziantepspor'da oyuncular, maçın başlama düdüğüyle protokol tribününe sırt dönüp 20 saniye hareket etmeden protesto gösterisi yaptı.

Geçen sezon Spor Toto Süper Lig'e veda edip, bu sezon TFF 1'inci Lig'de mücadele eden Gaziantepspor, ligin 3'üncü haftasında Gaziantep Kalyon Stadı'nda Manisaspor'u ağırladı. Konuk takım Manisaspor'un oyuncuları, Hakem Yiğit Arslan'ın düdüğüyle maça başlarken, ev sahibi Gaziantepspor'un oyuncuları, protokol tribününe sırt dönüp hareketsiz şekilde bekledi. Yönetimi protesto ettikleri belirtilen oyuncular, 20 saniye boyunca oynamadan hareketsiz kalırken, konuk takım oyuncuları ise kendi yarı alanlarında paslaşarak top çevirdi. Karşılaşma 20 saniye süren tepkinin ardından devam etti.

Bünyamin Süral, oyuncularının karşılaşmanın ilk dakikasındaki protestosunu ise şöyle değerlendirdi:

"Sorunların hepsi birbirini tamamladı. Alpay olayı, çok etkiledi çocukları. İşçilerin olayı çok etkiledi. Onlar eylem yaparken, biz antrenman yapamadık. Olumsuzluklar bizi bu duruma getirdi. Bu çocukların biraz daha mücadele etmesi lazım ve bu çocuklara sahip çıkılması gerekiyor. Ne olduğunu, konunun en olacağını bilmiyoruz. Sıkıntılı bir süreç yaşıyoruz. Ama şu anda Gaziantepspor'un içinde bulunduğu ortam hoş değil, çok acı bir durum."

 Süral 4-1 mağlup oldukları Manisaspor karşılaşmasının ardından yaptığı açıklamada hafta içerisinde yaşanan sorunlar nedeniyle takımın olumsuz etkilediğini belirtti.

27.08.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz