Gaziantep Özel Halk Otobüsleri “Kontak kapatacak duruma geldik”

Gaziantep Özel Halk Otobüsleri “Kontak kapatacak duruma geldik”

Gaziantep Özel Halk Otobüsleri “Kontak kapatacak duruma geldik”

Döviz kurundaki artışının ardından maliyetlerin iyiden iyiye arttığı Özel Halk Otobüsü esnafları, zor günler geçiriyor. Gaziantep Özel Halk Otobüs İşletmecileri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Dündar, artan maliyetler nedeniyle esnafların kontak kapatacak duruma geldiklerini söyledi.

Gaziantep Özel Halk Otobüs İşletmecileri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Dündar, otobüsçü esnaflarının yaşadığı sıkıntılara ilişkin gazetemize konuştu. Dündar, “Kent  ulaşımında faaliyet gösteren esnaflarımız artan maliyetlerden dolayı sıkıntılı günler geçiriyorlar. Artan maliyetlerden dolayı kontak kapatacak duruma geldik. Girdilerde meydana gelen yüzde 100, yüzde 50 civarındaki artışlar nedeniyle esnaflarımız masraflarını dahi karşılayamayacak duruma geldiler. Büyükşehir Belediyesine bu noktada sıkıntılarımızı ifade ettik. Konuyla ilgili esnaflarımızın desteklenmesi konusunda Belediyemizin bir çalışması var. Mecliste bu konuda görüşmelerin olduğu belirtildi ancak çalışma ile ilgili net bir bilgi yok elimizde. Yapılacak yardım ile ilgili içerik, miktar konusunda herhangi bir bilgi mevcut değil. Esnaflarımızın tamamı kontak kapatacak duruma geldiler.”

ZAM YAPILMAYACAK

18 kadar aracın bağlı bulunduğunu hatırlatan Dündar, “Araçlarla ilgili durum da Büyükşehir Belediyesi araçlarımız kiralamak istedi ancak sonrasında kiralama işlemi durdu. Mecliste çıkacak karar bekleniyor. Yıl sonunda Büyükşehir Belediyesi zam verilmeyeceği konusunda bir görüş bildiriminde bulundu. Seçim sonrası için gerekli olması halinde zam verileceği ifade edildi. Zam yerin esnafların desteklenmesi ile ilgili düzenleme yapılıyor ancak yapılacak desteklemenin nasıl olacağı belli değil. Bütçeye oranla bir düzenleme bekleniyor, ancak içerikle ilgili herhangi bir bilgilendirme yapılmadı” diye konuştu.

A.DUMAN

18.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz