Gaziantep NAKSAN Davasında Flaş Gelişme : Mahkeme Başkanı Değişti

Gaziantep NAKSAN Davasında Flaş Gelişme : Mahkeme Başkanı Değişti

Gaziantep NAKSAN Davasında Flaş Gelişme : Mahkeme Başkanı Değişti

Gaziantep'te Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "para kasası" olduğu öne sürülen Naksan Holding davasında mahkeme başkanı değişti. Bugün davaya ilk kez mahkeme başkanı olarak atanan Adnan Yılmaz, dava dosyasını tam olarak inceleyemediği için kararı 2 hafta sonra vereceğini söyledi. Başkan bugün sadece sanıkların yeniden savunmalarını alacak.

Gaziantep'te Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "para kasası" olduğu öne sürülen Naksan Holding'in eski yönetim kurulu başkanı tutuklu sanık Cahit Nakıboğlu ve oğlu Taner Nakıboğlu'nun da aralarında bulunduğu 27 sanığın yargılanmasına devam edildi.

9. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmanın 6. celsesine, tutuklu sanıklar Cahit ve oğlu Taner Nakıboğlu ile Cihan Dağcı, Murat Zar ile tutuksuz sanıklar ve avukatları katıldı.

Davanın görüldüğü Gaziantep 9. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Murat Çolak, son HSYK kararnamesiyle Bursa Bölge Adliye Mahkemesi üyeliğine, iddianameyi hazırlayan Cumhuriyet Savcısı Cem Saklıca ise Nazilli Cumhuriyet Savcılığına atanmıştı. Kararnameyle mahkeme başkanlığına geçici olarak atanan Elif Çerçi atanmıştı. Bugün görülecek olan duruşma Adnan Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilecek.

18.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz