Gaziantep Koronavirüste Avrupa'yı da Solladı

Gaziantep Koronavirüste Avrupa'yı da Solladı

YÜRÜ KOÇUM KİM TUTAR SENİ !

Sağlık Bakanlığının verilerine göre , koronavirüs vaka sayısnın " en çok görülen iller " arasındaki yerini kaybetmeyen Gaziantep, ortaya çıkan tabloya göre bir çok Avrupa ülkesini de geride bıraktı.

Gaziantep'te koronavirüs vaka sayısu her gün artış gösteriyor. Kentte son 20 günden bu yana vaka sayısının 200’ün altına düşmediği ortaya çıkarken, bu sayı ile Gaziantep bir çok avrupa ülkesini de sollamış oldu.

İTALYA İLE İSPANYA'YI DA GEÇTİ

Koronavirüs vakalarının en çok görüldüğü ülkelerin başında gelen  46 milyon nüfusa sahip İspanya ile  60 milyon nüfusluk İtalya’'daki vaka sayıları Gaziantep'ten az. 

Her iki ülkelerde vaka sayısının en fazla 200 olduğu belirtililirken Gaziantep’in  2 Milyon  nüfusu ile aynı seviyede olduğuna göre, İtalya ve İspanya’yı da vakada geçen bir şehir olma ünvanını da elde etmiş oldu.

YİNE REKOR SAYIDA CEZA

Koronavirüsle mücadele çerçevesinde emniyet müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde yine rekor düzeyde maske takmama cezası kesildi.Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada " 20.07.2020 günü il genelinde Koronavirüs tedbirleri kapsamında 2656 şahsa Sosyal Mesafe ve Maske Takma kuralını ihlal etmekten idari yaptırım uygulanmıştır" denildi

21.07.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz