Gaziantep HDP'de Yeni Eş Başkanlar Belli Oldu

Gaziantep HDP'de Yeni Eş Başkanlar Belli Oldu

Gaziantep HDP'de Yeni Eş Başkanlar Belli Oldu

HDP'nin Gaziantep 3. Olağan kongresi yapıldı. Yeni il eş başkanlar belli oldu.

,Kongre için Gaziantep'e gelen  DTK Eşbaşkanı Leyla Güven, Öcalan’a dönük tecride son verilmesi çağrısında bulunduğu hükümete yine “Rusya’nın, Amerika’nın kapısında dolaşmayın, çözüm halktadır. Bu bölgeye barışı halkla getirebilirsiniz” sözleriyle seslendi.

 kongreye, HDP Hakkari Milletvekili ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Leyla Güven, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, HDP Antep Milletvekili Mahmut Toğrul ve İzmir Milletvekili Murat Çepni ile Adıyaman eski milletvekili Behçet Yıldırım’ın yanı sıra çok sayıda isim katıldı.


TOĞRUL: ZALİMLERİN İKTİDARINA SON VERMELİYİZ

Kongrede ilk sözü partinin Gaziantep milletvekili Mahmut Toğrul aldı. HDP’yi susturmak ve sindirmek isteyenlerin salonu dolduranlara bakarak cevabını alabileceğini dile getiren Toğrul, partililerde korku, kuşku ve kaygı yerine ancak direniş ve azmin görülebileceğini ifade etti.

Toğrul, “HDP bugüne kadar zulme karşı direndi. Bu ülkenin sorunlarını çözmeye HDP olarak talibiz. Bu ülkenin barışa olan ihtiyacını gidererek, savaşı politikalarını sonlandırarak, ekonomik, sosyal, kültürel yıkıma ‘dur’ diyeceğiz. Zulme karşı direnişe Seyit Rıza’dan, Şeyh Said’ten aldığımız güçle devam ediyoruz. Biz zulme karşı asla boyun eğmedik. Artık direnmek yetmiyor bu zalimlerin iktidarına son vermemiz gerekiyor” diye konuştu.

tek liste halinde gidilen seçimde Antep İl Örgütü Eşbaşkanlığına Musa Aydın ve Songül Koçdağ seçildi.

12.01.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz