Gaziantep AKP'de liste krizi çözülecek mi?

Gaziantep AKP'de liste krizi çözülecek mi?

Gaziantep AKP'de liste krizi çözülecek mi?

31 Mart Yerel Seçimleri yaklaşırken, Ak Parti Gaziantep’te yaşanan liste krizleri bitmiyor. Daha önce İlçe Belediye Başkan aday listesine yönelik yapılan kulis çalışmaları beklenen sonucu vermezken, gözler meclis üyeliklerine çevrildi. İl ve İlçe Teşkilatları başta olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve İlçe Belediye Başkanlarının kendilerine yakın olan isimleri meclis üyesi olarak listeye almak istemeleri meclis üyeleri listelerini çıkmaza sokarken, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Gaziantep’e gelecek. Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Başkanlığında yapılacak olan toplantıda meclis üyeleri listesinin netleşmesi bekleniyor.

Ak Parti Gaziantep’te İlçe Belediye Başkanlarının açıklanmasının ardından gözler Büyükşehir ve İlçe Belediye Meclis üyelerine çevrildi. Meclis üyelikleri konusunda AK Parti İl Başkanlığı başta olmak üzere ilçe teşkilatları ve belediye başkanlarının kendilerine yakın olan isimleri listelere eklemek istemeleri nedeniyle başlayan liste krizi sürerken, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Çarşamba Günü Gaziantep’e gelecek. Kurtulmuş’un Gaziantep’e yapacağı ziyarette meclis üyelerinin belirlenmesi noktasında son noktayı koyması beklenirken, il, ilçe teşkilatlarının yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin başta olmak üzere meclis üyelerinin tespiti noktasında etkili olmak isteyen tarafların ne yapacakları merak konusu oluyor.

 GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KURTULMUŞ GAZİANTEP’E GELİYOR

AK Parti’de liste krizi sürerken, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Gaziantep’e gelecek. Kurtulmuş’un ziyareti ile ilgili program henüz netleşmezken, İl ve İlçe teşkilatları ile bir araya gelmesi bekleniyor.

LİSTELER KURTULMUŞ BAŞKANLIĞINDA BELİRLENECEK

Meclis üyelikleri listelerine ilişkin açıklamalarda bulunan Ak Parti İle Başkanı Eyup Özkeçeci, listelerin Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un Gaziantep’e yapacağı ziyaret sonrasında netleşeceğini belirtti. Özkeçeci, “Meclis üyeleri ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Çarşamba günü Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Gaziantep’e gelecek. Genel Başkan Yardımcımız Kurtulmuş Başkanlığında bir değerlendirme yapılacak. Adaylar değerlendirilecek, değerlendirme sonunda aday listeleri Genel Merkeze iletilecek” dedi.

“19 ŞUBAT TARİHİNDEN ÖNCE LİSTELER HAZIRLANACAK”

Listelere ilişkin konuşan AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke, “Meclis üyelerinin belirlenmesi noktasında 19 Şubat tarihine kadar süremiz var. 19 Şubat tarihinden önce meclis üyeleri ile ilgili liste hazırlanacak. Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız Numan Kurtulmuş, kentimize gelecek. Bu ziyarette meclis üyeleri ile ilgili listelerin hazırlanması ve Genel Merkeze gönderilmesi bekleniyor” şeklinde konuştu.

“ÇARŞAMBA GÜNÜ GÖRÜŞÜLECEK”

Meclis üyelerinin henüz netleşmediğini söyleyen Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, “Meclis üyeleri ile ilgili listelerimiz henüz netleşmedi. Çarşamba günü meclis üyeleri listesi görüşülecek. Genel Başkan Yardımcımız Numan Kurtulmuş Başkanlığında yapılacak toplantı ile listelerimiz netleşecek” diye konuştu.

A.DUMAN

11.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz