'Facebook konuşmalarımızı gizlice dinliyor'

'Facebook konuşmalarımızı gizlice dinliyor'

Facebook kullanıcıları, sitenin kullanıcılarının telefonlarını gizlice dinlediği şikayetiyle hesaplarını silmeye başladı.

Facebook kullanıcıları, hesaplarındaki ‘şüpheli’ reklama dikkat çekiyor. Kullanıcılar, sitenin dinlediği konuşmalara göre reklamları yayınladığından kuşkulanıyor.

TELEFONDA NE KONUŞSAM...

Sputnik'in haberine göre, facebook kullanıcılarından biri, “Telefonlarımızın bizi takip ettiğini düşünen benden başka birileri var mı? Örneğin, konuşmada söz ettiğim iki marka, şimdi Facebook hesabımdaki reklamda çıktı” diye yazdı.

SİLDİM DİNLEYEMEYECEKSİNİZ

Bir diğer kullanıcı da, “Eminim, Facebook bizi dinliyor. Bugün uygulamayı sildim, artık beni takip edemeyeceksiniz” yorumunda bulundu.

KEDİ VİDEOSUNUN SIRRI

Reddit sitesinde aktif olarak bir video tartışılıyor. Bu videoda, bir Facebook kullanıcısı, evde hiçbir zaman kedi beslemediğini ama Facebook uygulamasının yüklü olduğu telefonunun yanındayken kedi yemlerinden bahsetmesinden bir gün sonra sitenin ilgili reklamı sunmaya başladığını anlatıyor.

'İSPANYOLCA RADYO DİNLEDİM VE'

Bir diğer kullanıcı da, “Telefonumu İspanyolca yayın yapan radyonun yanına koyduktan sonra Facebook ve Instagram’da İspanyolca reklam çıkmaya başladı” diye anlattı.

'MİKROFONU KAPATMAK YETMİYOR'

Kullanıcılara göre, telefondaki ayarlarda mikrofona erişimi kapatmak sorunu çözmüyor. En sağlam yol telefondaki mikrofonu fiziksel olarak yok etmek. Bunu göze alamıyorsanız en iyi yöntem, kamera ve mikrofonu bantla kapatmak, tıpkı Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg’in yaptığı gibi.

3.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz