Evrensel Muhabiri Gözaltına Alındı

Evrensel Muhabiri Gözaltına Alındı

Evrensel Muhabiri Gözaltına Alındı

Polisler tarafından sabah saatlerinde evi basılan ve yerinde bulunamayan Evrensel'in Dersim muhabiri Kemal Özer, akşam saatlerinde Ovacık-Dersim yolundaki arama noktasında gözaltına alındı.

Kemal Özer'in Tunceli Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğü daha sonra ise Tunceli Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildiği öğrenildi.

Muhabirin gözaltı gerekçesinin avukatına yarın aktarılacağı bildirildi.

TEHDİT EDİLMİŞTİ

Yıllardır Evrensel'in Dersim muhabirliğini yapan Kemal Özer, doğa fotoğrafçılığıyla da tanınıyor. Dersim'deki yaban hayatı fotoğraflayan Kemal Özer, daha önce kaçak avlanmaya dair haberleri sebebiyle tehdit edilmişti.

YARKADAŞ: GAZETECİ GÖZALTILARINA SON VERİN

Öte yandan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş,  Kemal Özer'in gözaltına alınmasının ardından önce Tunceli İl Emniyet Müdürlüğünü aradı. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri gözaltı işleminin Jandarma tarafından gerçekleştirildiğini söyledi. Yarkadaş, bunun üzerine Tunceli İl Jandarma Komutanlığı ile görüştü. İl Jandarma Komutanlığı yetkilileri de gözaltı işlemini doğruladı. Ancak bilgi verme yetkilerinin olmadığını belirterek Yarkadaş'a savcılığı araması gerektiğini belirttiler. Bunun üzerine nöbetçi savcılığı arayan Yarkadaş kimseye ulaşamadı.

Konuya dair Evrensel'e konuşan Yarkadaş, "Ağustos ayında 33 gazeteci gözaltına alınmıştı. Eylül ayı da gazeteciler açısından gözaltılarla geçecek gibi gözüküyor. Eylül ayının ilk gözaltısı Evrensel Muhabiri Kemal Özer oldu. Gazeteci gözaltılarına son verin" dedi.  (Dersim/EVRENSEL)

5.09.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz