Meğer Erdoğan'ın Gaziantep'te Açıkladığı' Sırrın' Aslı Öyle Değilmiş

Meğer Erdoğan'ın Gaziantep'te Açıkladığı' Sırrın' Aslı Öyle Değilmiş

Meğer Erdoğan'ın Gaziantep'te Açıkladığı' Sırrın' Aslı Öyle Değilmiş

Cumhurbaşkanı Erdoğan mevcut sistemdeki 'yetki alanı tartışmasını' Başbakan Yardımcısı Gaziantep milletvekili Mehmet Şimşek'in eski eşi ile anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep'te yaptığı konuşmada  mevcut sistemdeki 'yetki alanı tartışmasını' Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in eski eşi ile anlattı.Ahmet Necdet Sezer'in Cumhurbaşkanlığı yaptığı dönemde, şu an Başbakan Yardımcısı olan Mehmet Şimşek'i Merkez Bankası Başkanı olarak atamak istediğini belirten Erdoğan "O zamanki Cumhurbaşkanı buna karşı çıktı. Sebebini sorduğumda ise sadece 'olmaz' dedi. Ben tekrar sebebini öğrenmek için 'neden' diye sordum. Açıklama yapmadı. Ben de ona 'Eğer eşinin başörtülü olduğunu düşünüyorsanız değil. Hatta Amerikalı' dedim. Ama atamadı… Eninde sonunda Cumhurbaşkanı arasında bir çatışma kaçınılmazdır. Herkes yetki ve güç sahibi olduğunda orada işler yürümez" diye konuştu.

Ancak CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözlerini çürüttü. Twitter adresinden açıklamalar yapan Cihaner o dönemi anlattı.

"Erdoğan, Sezer'in Mehmet Şimşek'i eşini başörtülü sandığı için atamadığını söylüyor. Oysa Sezer, eşi başörtülü Durmuş Yılmaz'ı atamıştı" diyen Cihaner, "Sezer'in Mehmet Şimşek'i başkan yardımcısı olarak atamamasının sebebi de, yardımcılarını yeni atanacak başkanın belirlemesi düşüncesiydi. Bu kadar açık yalan ve başörtüsü sömürüsü acziyetin işareti olsa gerek" ifadelerini paylaştı.

Odatv.com

19.02.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
Sevsenizde sevmesenizde, istesenizde istemesenizde,bu ülkeye başkanlık sistemi gelecek. Tabiki EVET.
Tabi ki EVET20 Şub 2017 10:37:14
bir kere de doğruyu söylese şaşarım zaten! bozuk saatten bile beter yahu
Hayır işte hayır19 Şub 2017 23:40:11