Dört  Belediye Başkanı Gözaltına Alındı

Dört Belediye Başkanı Gözaltına Alındı

Dört Belediye Başkanı Gözaltına Alındı

HDP’li Savur Belediyesi Eşbaşkanı Gülistan Öncü, Mazıdağı Belediye Eşbaşkanı Nalan Özaydın, Derik Belediyesi Eşbaşkanı Mülkiye Esmez'in ardından Suruç Belediyesi Eşbaşkanı Hatice Çevik de gözaltına alındı. Eşbaşkanları gözaltına alınan her 4 belediye binası ablukaya alındı. 

 
Mardin’de Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetimindeki Savur Belediyesi Eşbaşkanı Gülistan Öncü, Mazıdağı Belediyesi Eşbaşkanı Nalan Özaydın ve Derik Belediyesi Eşbaşkanı Mülkiye Esmez evlerine gelen baskınla gözaltına alındı. Haklarında başlatılan soruşturmalar gerekçe gösterilerek gözaltına alınan eşbaşkanlar, Mardin İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.
 
Eşbaşkanların gözaltına alınmasının ardından belediye binaları polisler tarafından abluka altına alındı. 
 
4 BELEDİYE ÇALIŞANI GÖZALTINA ALINDI
 
Eşbaşkanların yanı sıra Derik Belediyesi çalışanları Müslime Özbahçeci, Hediye Güneş, Burhan Temel ve Feyzullah Erol'un da gözaltına alındıkları öğrenildi. 
Kentteki gözaltı sayısının artabileceği aktarıldı.
 
SURUÇ BELEDİYE EŞBAŞKANI DA GÖZALTINA ALINDI
 
Urfa'da da Suruç Belediyesi Eşbaşkanı Hatice Çevik bu sabah polislerce gözaltına alındı. Gözaltına alınan Çevik'in İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğü öğrenildi.
 
Çevik'in neden gözaltına alındığı öğrenilemezken, polis ablukasına alınıp giriş çıkışlara kapatılan binada arama başlatıldı.
15.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz