Damadın haberine kayınpederden soruşturma

Damadın haberine kayınpederden soruşturma

Bir Gün'e Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’a ilişkin habere, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” iddiasıyla soruşturma açıldı

BirGün Gazetesi Ankara Büro muhabirlerinden Nurcan Gökdemir’in, “Albayrak nereye o oraya” başlıklı AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’a ilişkin haberlerine, “Cumhurbaşkanı’na hakaret”ten soruşturma açıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından açılan soruşturma, Gökdemir’e dün tebliğ edildi ve yedi gün içerisinde ifade vermesi istendi. Erdoğan’ın damadı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a ilişkin haberler dolayısıyla, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” iddiasıyla soruşturma açılması ise şaşkınlık yarattı.

Albayrak nereye, o oraya!Albayrak nereye, o oraya!


İsminin geçmesi yeterli
Soruşturmaya dayanak gösterilen “Albayrak nereye, o oraya” başlıklı haberde; Berat Albayrak’ın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı döneminde danışmanı olan 17-25 Aralık sürecinde de gündeme gelen Medet Nebi Yanık’tan ‘vazgeçememesi’ ele alınmıştı. Haberde Yanık’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda da “üst yönetimin üstünde” bir göreve getirildiği kamuoyuna duyurulmuştu.

Sadece bir yerde geçiyor
Haberde Erdoğan’ın ismi, sadece bir yer geçiyor. O bölüm şöyle: “Her dönem Berat Albayrak’ın yakın çalışma ekibinde bulunan Medet Nebi Yanık, AKP’li Güneysu eski Belediye Başkanlığı’ndan ayrıldıktan sonra Cumhurbaşkanlığı Personel Daire Başkanlığı’na getirilen Ahmet Minder’in kızı Handenur ile evlendi. Recep Tayyip Erdoğan’ın akrabası olan Ahmet Minder’in bir diğer kızı Saadet Nur Minder de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun oğlu Engin Levent Soylu ile evlendi.”

 

 

7.11.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz