Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gaziantep Gezisinde Skandal  İddiası

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gaziantep Gezisinde Skandal İddiası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koruma ve danışma ekibi Gaziantep'te sorumlular hakkında tutanak tuttu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep programında sağlık skandalı yaşandı.

Yaşanan skandaldan sonra bazı kişiler görevden uzaklaştırıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 25 Şubat’taki Gaziantep programında sağlık skandalı yaşandı.  Erdoğan’ın konvoyunda yer alan ambulansın içindeki tıbbı ilaçların tarihinin geçtiği ve ambulansın yakıtının bittiği için yolda kaldığı öğrenildi. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koruma ve danışma ekibi sorumlular hakkında tutanak tuttu. 
1 Ay önce AK Parti Gaziantep 6. Olağan İl Kongresine katılmak üzere Gaziantep’e gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programında skandal yaşandığı ortaya çıktı. 


AMBULANSIN YAKITI BİTTİ 


İddialara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 25 Şubat’taki Gaziantep programı öncesi koruma ekipleri Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü’nü ziyaret ederek Erdoğan’ın konvoyuna katılacak ambulansın içinde olması gereken ilaçların listesini verdi ve konvoya katılacak olan ambulansın yakıtının kentin en uzak noktasına göre ayarlanması gerektiğini istedi. Sağlık Müdürü Abdulkadir Turgut’a istenilen listeyi teslim eden koruma ekipleri programın sorunsuz geçmesi için dikkatli olunması gerektiğini vurguladı. 


TARİHİ GEÇMİŞ İLAÇLAR AMBULANSTA


25 Şubat tarihinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın havaalanındaki karşılama programında hazır bulunan ambulansın yolda yakıtının bitmesi üzerine panik yaşandı. Ambulansta incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanın koruma ekipleri beklemedikleri bir şokla karşılaştı. Cumhurbaşkanın koruma ekiplerinin günler öncesinden ambulans içinde bulunması gereken ilaçların tarihinin geçtiği fark edildi.

 
GÖREVDEN ALINDILAR İDDİASI


Yaşanan gelişmelerden sonra Cumhurbaşkanın koruma ekipleri tutanak tutuyor. Gaziantep Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. O. G. ve İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. S.T. Sağlık Bakanlığının talimatıyla açığa alındı. Konu hakkında soruşturma başlatıldı. Konuyu araştırmak üzere Ankara’dan müfettiş geldiği öğrenilirken,  görevden alınma yazılarının Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi’nde (ÇKYS)düşmesi bekleniyor

Kaynak: Memohaber

19.03.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz