Cumhur İttifakının Gaziantep Meclis Üyeleri Yeniden mi belirlenecek

Cumhur İttifakının Gaziantep Meclis Üyeleri Yeniden mi belirlenecek

Meclis üyeliği listesine MHP'de eklenecek

İşte Gaziantep'te konuşulan iddia. AK Parti ile MHP Cumhur İttifakı’ndaki işbirliğini yerel seçimlerde daha da genişletiyor. İttifak yapılan Gaziantep'te belediye meclis üyelikleri için ortak liste çıkarılılıyor. İki parti il başkanları bugün bi araya gelecek. AK Parti Genel Başkan Veklii Numan Kurtulmuş yarın Gaziantep'e gelecek Belediye meclis listesini revize edecek. Ayrıca hafta başındaki listeyi deşifre eden köstebeği araştıracak

31 Mart 2019'da yapılacak mahalli idareler seçiminde Cumhur ittifakı olarak birlikte seçime giren AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi MHP İki partinin Millet İttifakı’na karşı belediye meclis üyeliklerinde çoğunluğu elde etmek ve daha çok belediye meclis üyesi çıkarmak için ittifak yapılan bazı illerde ortak liste çıkarmayı planladığı belirtiliyor. O illerde hangi parti güçlü ise diğer partinin güçlü olan partinin listesinden seçime girmesi değerlendiriliyor. www.memohaber.com haber merkezine son dakika gelen bilgilere göre, Genel Merkezler arasındaki toplantıların son aşamaya gelindiği ve bu gün kesin karar verileceği öğrenildi.


AK PARTİ MHP İL BAŞKANLARI TOPLANIYOR


Bu mutabakatı belirlemek için AK Parti Gaziantep il Başkanı Eyüp Özkeçeci ve MHP İl Başkanı Muzaffer Çelik bugün bir araya gelecekler. Mutabakat sağlanması halinde liste üzerinde bazı değişiklikler yapacakları, bu listeye seçilebilir yerden merkez ilçelerden 10'ar kişi MHP'ye verileceği ortak liste hazırlanacağı ifade ediliyor.


KURTULMUŞ GAZİANTEP'E GELİYOR REVİZE EDECEK KÖSTEBEĞİ ÇIKARTACAK

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş Hafta içinde Gaziantep'e gelerek İl Başkanı, İlçe Başkanları ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin olmak üzere yaptıkları toplantıda Meclis üyelerini belirlemişler ve Kurtulmuş Listeyi alıp İstanbul'a götürmesinin hemen ardından gizli yapılan liste bir köstebek tarafından basına servis edildiği iddia edilmişti. Listenin deşifre olmasının ardından Şehitkamil bölgesinden 40'ın üzerinde muhtar AK Parti'den istifa edeceğini belirtmişti. Bunun yanı sıra AK Parti içersinden de listeye büyük tepkiler gelmişti. Kurtulmuş listeyi deşifre eden her kimse mutlaka bulunması için İl Başkanını aradığı belirtiliyor. Pazartesi Gaziantep'e gelecek olan Numan Kurtulmuş MHP ile ittifakda Belediye meclis üyesi adaylarını sil baştan yeniden düzenlemek ve ittifak ortakları MHP'ye verilecek sayıyı belirlemek üzere geldiği öğrenildi.

KESİN LİSTE SALI GÜNÜ VERİLECEK

31 Mart 2019'da yapılacak olan Mahalli İdareler seçimleri için Yüksek Seçim Kurulunun belirlemiş olduğu takvimin salı günü mesai bitiminde sona erdiği, bu nedenle Numan Kurtulmuş'un pazartesi günü Gaziantep'e gelmesinden önce Cumhur ittifakının iki İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ve Muzaffer Çelik'in bu gün toplantı yapacakları ve Genel Merkezlerinin talimatı doğrultularında taslak liste yapacakları ve bu listeyi en son Kurtulmuş'un son halini vereceği ve ardından Seçim Kuruluna teslim edileceği öğrenildi.

 

17.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
İslahiye meclis üyeliği listesinde acayip işler dönüyor ayıp kemal Vural ortalığı batirma
Hasan sari17 Şub 2019 19:21:22