Bu Pırıl Pırıl Genç, Neden Öldü Biliyor musunuz?

Bu Pırıl Pırıl Genç, Neden Öldü Biliyor musunuz?

Bu Pırıl Pırıl Genç, Neden Öldü Biliyor musunuz?

25 yaşındaki ataması yapılmayan sosyal bilgiler öğretmeni Hasan Songur , Manisa'da çalıştığı Sarp Plastik'te enjeksiyon makinesine sıkışarak yaşamını yitirmişti. Hasan, Emek Gençliği üyesi idi ve Standart Profil direnişçisi Orhan'ın kardeşiydi...

Manisa Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Sarp Plastik ve Kalıp Sanayıi'de çalışan ataması yapılmayan sosyal bilgiler öğretmeni Hasan Songur adlı işçi yaşamını yitirdi.

Sarp Plastik Sanayiinde 20 gündür çalışan Songur, enjeksiyon makinesine düşen parçayı almaya çalıştığı sırada pistonların kapanmasıyla yaşamını yitirdiği öğrenildi.

25 yaşındaki Hasan Songur, sosyal bilgiler öğretmeniydi, ataması yapılmadığı için ücretli öğretmenlik yapıyordu. Ücretli öğretmenlikten önce çalıştığı fabrikanın 'FETÖ' bağlantılı çıkması nedeniyle işten ayrılmasına rağmen güvenlik soruşturmasında bu durum ortaya çıktığı için ücretli öğretmenlikten de atılan Songur Sarp Plastik'te çalışmaya başlamıştı. Songur, Sarp Plastik ve Kalıp Sanayi'nde ise 20 gündür çalışıyordu.

25.11.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz