Beşik Köyünde Eşek Sütü Üretimi

Beşik Köyünde Eşek Sütü Üretimi

Beşik Köyünde Eşek Sütü Üretimi

Çanakkale'nin Bayramiç İlçesi Beşik Köyü'nde yenibir iş alanı faaliyete geçmek üzere. Köy sakinlerinden Alaettin Dinçer, son günlerin en aranan simgesi olan "eşek sütü "üretimine geçmek üzere.

Peki neden eşek sütü?

Anne sütü, yeni doğan bebeklerin büyüme ve gelişim sürecinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Çocuğun hayatının ilerleyen evrelerinde geçirmesi muhtemel hastalıklara karşın koruma anne sütü, bağışıklık sisteminin kuvvetlenerek vücudun hastalıklarla mücadele edebilmesine yardımcı olur. Peki emzirme döneminde yeteri kadar süt üretimi olmayan anneler bu açığı nasıl kapatabilir? Bu noktada faydalanılması mümkün doğal ürünlerden bir tanesi eşek sütüdür.

Beşik Köyünde üretime başlamak üzere olan Alaettin Dinçer, " herkesin bildiğiüzre, Beşikköyü, dünyanın gözdesi olan Kaz Dağları'nın eteğinde kurulmuştur. Köy olarak; elma, ceviz, kestane,kiraz üretiminde doğallığa önem veriyoruz. Bu atmosferde "  Eşek Sütü" nün önemi daha da artacak. Tesisatı Gürol Dinçer ustamız hijyene uygun şekilde gerçekleştirecek." dedi.

Gazeteci Atilla Karaduman'a bilgi veren Alaettin Dinçer, " Yakın gelecekte önce ülke, sonra dünya pazarına açılacağız. Globalleşmenin öncülerinden birisi olacağız" diye konuştu.

15.10.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz