AKP'de deprem yaratacak istifalar

AKP'de deprem yaratacak istifalar

Aralarında Gaziantep eski milletvekili-Bakan olan da var

Ali Babacan'ın yeni kuracağı partide görev alacağı iddia edilen eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, AKP'den istifa etti. Sadullah Ergin’in ardından AKP’de 3 eski bakan daha istifa etti. Abdullah Gül ile birlikte yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren Ali Babacan’ın partisine katılmak için Gaziantep eski milletvekili veeski Bakanlardan Hüseyin Çelik ve Beşir Atalay ile 26. Dönem İstanbul milletvekili Abdullah Başcı, 23. Dönem Ağrı milletvekili Kerim Aydemir, AKP’den sessiz sedasız istifa kararı aldılar.

Gazete Duvar’a konuşan Sadullah Ergin, "Sayın Babacan’dan birkaç gün sonra, yani yaklaşık iki ay önce istifa ettim. Yargıtay’ın internet sitesine girerek ‘parti üyeliğinden çıkma’ butonuna basarak bu işi yaptım ama bunun nümayişini yapmadık" dedi.

2011-2013 yılları arası Adalet Bakanı görevinde bulunan ve geçtiğimiz yerel seçimlerde AKP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olup 5 bin oy farkla seçimi kaybeden Sadullah Ergin'in ve diğer istifa eden isimlerin, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan'la birlikte kurulması planlanan partinin içinde görev alacağı iddia ediliyor.

28.08.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz