23 Nisan'da Gaziantep  Başkanı Olmuştu. O Kız Öğrenci İntihar Etti

23 Nisan'da Gaziantep Başkanı Olmuştu. O Kız Öğrenci İntihar Etti

23 Nisan'da Gaziantep Başkanı Olmuştu. O Kız Öğrenci İntihar Etti

Gaziantep'te, ortaokul 8'inci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki  Kübra Nur Kaya, evinde tabancayla başına ateş ederek intihar etti. Genç kızın okuldaki başarısı nedeniyle geçen yıl 23 Nisan nedeniyle Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in koltuğuna oturduğu öğrenildi.

Eyüp Sultan Mahallesinde meydana gelen olayda ; İddiaya göre; kendilerine ait 3 katlı evin 2'nci katında yaşayan ailesiyle beraber yaşayan Kübra Nur Kaya, annesi ve ablası başka bir odadayken kendi odasındaki yatağa yattı. Kaya, bir süre sonra babasına ait tabancayla bilinmeyen bir nedenle başına ateş etti. Silah sesini duyan Kaya'nın annesi odaya girdiğinde kızını kanlar içinde yatarken buldu. Annenin haber vermesiyle olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık çalışanları yaptıkları kontrolde Kaya'nın öldüğünü belirledi. 

Sani Konokoğlu Ortaokulu 8'inci sınıf öğrencisi olduğu öğrenilen genç kızın geçen yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in koltuğuna oturduğu öğrenildi. Genç kız makam koltuğunda oturduğu "Gaziantep ev modellerinin yer aldığı Gaziantep'in tarihini yansıtan bir mahalle inşa edeceğiz. Bu mahallenin yanı sıra Osmanlı ve Selçuklu mimarisini yansıtan 2 ayarı mahalle inşa edeceğiz. Böylelikle tarihin ve modernitenin harmanladığı yeni yerleşim alanları ile kentleşmeye farklı bir boyut kazandıracağız. Ulaşım konusunda büyük sıkıntılar yaşayan Gaziantep'in şehirlerarası ulaşım yollarını dışarı taşıyıp, yeni metro ağı ve tramvay yollarını genişleterek şehir içi ulaşım sorununu en aza indireceğiz" diye konuşmuştu.

Ölümüyle yakınlarına yasa boğan genç kızın cesedi polislerin olay yerinde yaptığı incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.Memohaber

 

11.03.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz