GAÜN'de İntörn Sertifikası Verildi

GAÜN'de İntörn Sertifikası Verildi

Gaziantep Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Konferans Salonunda, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr

Gaziantep Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Konferans Salonunda, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun tarafından, intörn mühendislere eğitim sertifikası verildi.

Sertifika töreninde konuşan Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun, üniversitelerin nitelikli insan gücü yetiştirilmesi noktasındaki en temel, en güvenli noktalarından olan bir üst yapı olduğunu belirtti.

“Üniversitenin tarihinde, tarihe not düşeceğimiz bir eylemin arifesindeyiz” diye konuşan Prof. Dr. Coşkun, “Bir değişim bir fark ortaya koymak bir şeyler yapmanın gayretiyle sizlerin karşısındayız. Üniversite olarak bir temel odak noktamızda sizleri görüyoruz. Sizin sadece kendi alanınızda değil her alanda iyi yetişmeniz konusunda da kendimizi sorumlu görüyoruz. Bir yandan kendi alanınızda iyi yetişirken bir yandan da sosyal, entelektüel faaliyetler açısından da iyi yetişmeniz konusunda elimizden geleni yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Gaziantep Üniversiteli olmanın bir ayrıcalık olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Coşkun, “Son 3 – 4 yıl içersindeki değişimleri, gelişimleri kendi gözlerinizle gördünüz. Burası ve hem fiziki hem de içerik olarak kendini değiştirmeye çalışan, geldiği noktada uluslar arası bir üniversite konumuna gelmiştir. Sizleri en iyi şekilde yetiştirmenin gayreti içersindeyiz. Gaziantep Üniversitesi önümüzdeki birkaç yıl içersinde logosunu zevkle, gururla taşıyacağınız, mezun olmakla kendinizi gururlu addedeceğiniz bir yer haline gelmiş olacaktır. Biz boşuna ‘Parlayan Yıldız Gaziantep Üniversitesi’ demiyoruz” ifadesinde bulundu.

Prof. Dr. Coşkun, “Sadece kendi ülkemize değil, Ortadoğu’ya, Afrika ülkelerine kadar dağılan bir coğrafyadan hem lisans, hem yüksek lisans hem de doktora aşamasında öğrencimiz var. Toplumla olan iletişimimiz, değerler üretmek noktasındaki azmimiz daha da ileri bir noktaya taşınacaktır. Bu çerçevede üniversitenin kapalı bir şekilde bilgiyi üretmesi yetmez. Bu bilginin toplumla paylaşılması, işbirliği yapılması mutlaka gerekiyor” diye konuştu.

Sertifika töreni öncesinde İntörn Takip Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Bayram tarafından, intörn mühendislere intörnlük süreci hakkında bilgi verildi. GAÜN Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Serap Ulusam Seçkiner tarafından “İş Güvenliği”, Yrd. Doç. Dr. Alptekin Durmuşoğlu tarafından “Kalite”, GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Türkay Dereli tarafından ise “İş Disiplini” hakkında öğrenciler bilgilendirildi.

12.02.2013 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz