10 Şubat 2016, Çarşamba Arşiv    İletişim    Favorilere Ekle
Gazeteci isen boyun eğmeyeceksin;
Boyun eğiyor isen gazeteciyim demeyeceksin ...
Son Dakika
 
' Yemekteyiz Şule' nin İşte Hayatı 28 Eylül 2010
14:00
 
 
» GÜNCEL Yorum Yaz   |   Yazdır   |   
 

Kadınlar, ayrılık sonrasında kendilerini bekleyen hayatın ne kadar zor olduğunu bilseler asla eşlerinden vazgeçmez.

“Mutluluğun olduğu her yerde biz varız” sloganıyla hizmet veren Pırıltı Home Dizayn’ın yurtiçi ve yurtdışı fuarlarına katılarak Gaziantep’i en iyi şekilde temsil etmesinin yanı sıra Gazianteplileri yeni ürünlerle de tanıştırdığına dikkati çeken Pırıltı Home Dizayn sahibi Şule Erdem, “İşler çok kötü değil. Piyasada nakit sıkıntısı var. Bir şekilde herkes gemisini yürütüyor. Ayakta kalıyoruz. Bana göre likidite sıkıntısının temel nedeni insanların kredilerle aldığı arabalar, kredilerle alınan evler. Kartlara yüklenen müşterilerle boğuşuyoruz” dedi.

 

Şule Erdem kimdir?

Çalışmayı çok seven, iş hayatında başarı çizgisini yakalamış, sonra bunu kendi işletmesine yansıtmış, ailesi ve yakın çevresi tarafından pozitif yönüyle bilinen hayata gülmeyi seven bir kadın. Azimli, başarıyı kendine prensip edinmiş, sosyal birlik ve sosyal dayanışmaya önem veren, son derece milliyetçi, ülkesini ve kentini seven biriyim. Ayrıca hayatı seven, yaşamaktan keyif alan zamanı doğru değerlendiren ve ömrün tek yaprağının bile boşa harcanmaması gerektiğini düşünen bir kadınım. Dışarıdan bakıldığında aykırı görünen, ama aslında değerlerine çok bağlı yaşayan, aile hayatına önem veren, annelik döneminden sonraki yaşantısını çocuğuna adayan, hayatın her zorluğuna karşın tek tabanca dimdik durmaya devam eden, üstelik de karşı yönden esen acımasız rüzgârlara karşı dimdik durabilen bir Osmanlı kadını.

Bunun yanında batı çizgileri, kültürünü almış, modern bir yaşam biçimini benimsemiş, inandığı gibi yaşayan ve inandığı değerler uğruna savaşan biriyim.

Hobileriniz var mı?

Aslında hayatın dönemlerinde hobiler değişkenlik gösterebiliyor. Ortaokul yıllarında lisanslı voleybolcuyken; lise yıllarında halk oyunları ve basketbol spor olarak devam etti. Ama hayatımda spor hep oldu. En azından yüzme, tenis, salon sporları hayatımın her noktasında oldu. Çok iyi bir sanat musikisi dinleyicisi iken 21’li yaşlardan sonra şan dersleri aldım.

Kitap okumak hep vazgeçilmezim olmuştur.  Hani döneminde dedik ya her dönem popülaritesi  yüksek o dönemin batı kültürünü yansıtan salsa, sırtaki gibi ve tabii ki bunun yanında öz kültürümüzün de devam ettiği halk oyunları gibi aktivitelerim hayatımda hep var. Çünkü ömür, çatlak bir bardaktan akan su gibidir. İçseniz de geçiyor, içmeseniz de her geçen anımı, dolu dolu yaşadım ve kendimi nacizane iyi yetiştirdiğimi düşündüğüm hobilerim bunlar.


İş yaşamı ne zaman başladı?

İş hayatı 2002’de fiilen başladı. Tabii ki staj yaptığım dönemleri saymazsak. Onları sayıp da yaşımı ortaya çıkarmayayım!

2008 yılana kadar olan iş birikimlerimizi 2008 yılında kendi işletmemi kurarak Pırıltı Home Dizayn Şule Kolektion adı altında Zübeyda Hanıl Bulvarı’ndaki bu şirin dükkânda faaliyete geçirdik. Aksesuar sektörünün boşluğunu fark ettik ve bu sektörde iki yılda çok ciddi bir marka haline geldik.

Zincir düşünülüyor mu?

Evet, tabiî ki zincir mağzalar öncelikli projemiz ama şu bir gerçek iş hayatında hamleleri doğru zamanda oynamak şart bu yüzden bekleme kararımız hasıl,ayrı sektör olarak takı ve iç çamaşırı mağazası hikayesi yumurtaları tek bir sepete koymamak kuralının doğurduğu bir yatırım oldu bizim için,ama şubeler için piyasa koşullarına göre hareket etmek gerekiyor.  Yaz dönemi aksesuar satan tüm meslektaşlarım içinde benim içinde kapalı dönemlerimizden biri bu yüzden şu an için düşünmüyorum. Biz firma olarak butik ürün konseptinde kurulmuş o çizgide yoluna devam eden bir firmayız ve çoğunlukta Elit kitleye hitap ediyoruz bu nedenle yaz döneminde böyle bir girişimde bulunmak bizim için mantıklı değildi.

Toptan satışınız da var mı?

Toptanda kör bölgelere veriyoruz. Adıyaman, Maraş gibi doğuda bir çok firmaya  toptan veriyoruz.  Ama ciddi referanslar istiyoruz. Toptan çalışırken bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar kişiyle çalışıyoruz. Gaziantep ve Maraş bölgesinin çok ciddi ustalarıyla oyma işçiliği kristalde samsuna kadar emektarlarımızla çalışıyoruz, özellikle yurt dışı fuarlarından yakaladığız farklı ürünlerde toptana ağırlık veriyoruz,


Burasının belli bir müşteri grubu mu var, yoksa her kesime hitap eden bir yer mi?

Her kesime hitap eden bir yer diyebiliriz. Pırıltı Home Dizayn çok pahalı, diye önceki dönemlerde insanların ön yargısı vardı. Sonra bire bir tanıştığımız müşteriler o kadar da değil, çünkü en ucuz ürünün bile en kalitelisi vardır bende. Kaliteyi ön planda tuttuğumuz için çıtada yüksek kalıyoruz diğer yerlere kıyasla ama çizgimizden de ödün vermek istemiyoruz .Ama tüm müşterimize uygun fiyat aralığı var.

Ürün siparişinde ne ön planda tutuluyor?

Müşterinin talebi ve ihtiyaçları doğrultusunda ürün alıyoruz. Tabii ki harcı alem hiç bir şey yok. Butik ürünler getirmeye çalışıyoruz onlarda da ürün gurupları bizi buna zorluyor. Bizden alacakları ürünler temel ürünler değil biliyorsunuz. İnsanlar ev aldıklarında ofis açtıklarında evlenirken yada özel bir hediye alacaksa tercih ediyor buda toplam ömürde bir kere iki kere bilemeden 5 kere alır. Olacaksa tam olsun diyen müşterilerin mağazası Pırıltı Home Dızayn..

Bütün temel ihtiyaçlarını tamamladıktan sonra alırlar diye düşünüyorum.

Evet, öyle oluyor. Diyelim ki ayna grubunda niye bu kadar yukardayız? Varak ayna çerçeve grubunda ya da taşlı gruplarda niye bu kadar yukarıdayız. Düşünün evinize hayatınız boyunca  kaç defa yağlı boya tablo ,aksesuar,aydınlatma yada dresuar ayna alırsınız? En sık ev değiştiren insan bile en fazla beş defa alır ortalamasıyla bakıldığında aslında yüksek sirkülasyonu olan bir iş değil.  Burada, poliüretan ya da polyester plastik katkı maddesi olan ürünler satabiliriz. Çok düşük fiyata alıp çok yüksek fiyattan satan meslektaşlarımız maalesef ki var. Ama bizde hepsi gürgen ağacına el oyması ve yaprak Varak çalışmasıdır. Sonrasında bize gelecek müşterinin olumsuz şikâyeti, bizi yarınlara taşımaya engeller. Biz büyük düşünen bir firmayız.

Sadece satış değil, müşteri memnuniyeti de önemli, diyorsunuz…

Benim için parasını çok kazandığım değil, mutlu müşteri önemlidir. Bu iş bizim için idealimiz oldu artık. Mutlu müşteriyle tanışıp, mutlu müşteriyle alış veriş yapıp sonuçta mutlu müşterinin bize referanslarla dönmesi çok önemli.ve hızlı büyümemizin temel sebebi aslında bu.. Müşteri portföyü oluşturuyoruz. Baktığımızda satış yaptığımız müşteriler kendi özel çevrelerinden refere alarak geliyor bu bizim için çok büyük bir artı.

Ürün kalitesi müşteriler için ne kadar önemli?

Kalitenin, ürün bazında olması tek başına yeterli değil. Ekip de çok önemli. İyi bir ekiple çalışıyoruz. Ekip arkadaşlarımızın kurduğu ikili diyalog ve profesyonel yaklaşımı çok önemli.

Müşteriler alışverişe hedefli mi geliyor, yoksa mağazayı gördükten sonra mı karar veriyor?

Zübeyde Hanım Bulvarı ana kavşakta olduğu için genelde arabalı müşteriler ağırlıkta. Ama benim çok uzaklardan gelip hem dolaşan hem de alış veriş yapan müşterim de var. Her kesimden çok fazla müşterim var. Bu noktada ikili ilişkilerin samimiyetine çok güveniyoruz,şunu hiç unutmamak lazım müşteriyle kurduğunuz diyalogda güven esastır.

Buraya giren müşteriler ürün fiyatlarını nasıl buluyor?

Reel buluyorlar.

En ucuz üründen en pahalı ürüne kadar fiyat aralığı nedir?

15 liradan 4 bin 500 liraya kadar ürün var. 15 lira da var insanların cebinde. 4 bin 500 lira için de kart uzatan müşterilerimiz var. Bizim için 15 TL’lik ürün sattığımız müşterimizin de memnuniyeti çok önemli, 4 bin 500 TL’lik ürün sattığımız müşterinin memnuniyeti de çok önemli. Minimum maliyet, maksimum kaliteyle hizmet sunmak bizim için birinci prensip.


Kaç ayrı ürün var burada?

Ürün alanımız çok geniş. 3 bin çeşit diyebilirim.  Rakamlara çok dökmektense diğerleriyle farkımız parantezini açmak istiyorum.

Ben Antep’te aksesuar işi yapan tek bayanım. Çok fazla zücaciyeci meslektaşımız var. Varak ayna satan meslektaşlarımız, yağlı boya tabloda isim olan arkadaşlarımız var. Ama bu üç grubu tek başına satan tek mağaza benim. Ben tekim demiyorum, bakın herkes sektöründen tabii parasını kazanıyor.

Buranın en belirgin farkı ne peki?

Biz tasarımcı ve dızayn da yapan ev ofıs restarant otel gibi yerlere içmimarlarımızla igirip dogru yere dogru ürünü çizimlerimizle belirleyip müşteriye sunan da bir firmayız. Eve ya da ofise gerekli olan tüm aksesuarlar burada var. Bize giren müşteri ayna çerçeveyi ayrı alıp, biblosunu ayrı alıp, yağlı boyasını ayrı alıp, aydınlatma için aydınlatmacıya gitmesine gerek yok. Bir eve yada ofise lazım olan tüm detaylar var. O yüzden bizi iç dekorasyona, iç tasarıma iten hedef temelde bu.

Piyasa nasıl?

Piyasa çok iyi değil bana göre. Ama benim işlerim kötü değil. Tabii ki bir nakit sıkıntısı var piyasada. Ama yine de piyasa kötü değil. Bir şekilde herkes gemisini yürütüyor. Ayakta kalıyoruz. Bana göre likidite sıkıntısının temel nedeni insanların kredilerle aldığı arabalar, kredilerle alınan evler. Kartlara yüklenen müşterilerle boğuşuyoruz. Hep bir üst model bir üst model, deyip bastıramadığımız hırslarımız.

Tabi piyasadan likidite çekildiği anda, bankalara bloke edildiği anda müşteriler öncelikle ödemelerini yapıp, sonra temel ihtiyaca, sonra lüks ihtiyaca yöneliyorlar. Buna rağmen ben piyasanın kötü olmadığını düşünüyorum. Elhamdülillah ben memnunum işlerimden.

Birazda özel hayattan söz edelim mi? Örneğin kaç kardeşsiniz?

Üç kız bir erkek olmak üzere dört kardeşiz.

Siz en büyükleri misiniz?

Evet  ben en büyük kardeşim. Tüm ailem ve ben Gaziantep’te yaşıyoruz ,annem babam bekar olduğum için benimle yaşıyorlar , diğer kardeşlerim evli bende anlayacağınız sonradan bekar olanlardanım.

7 yıl önce talihsiz bir sebepten dolayı eşimle ayrı düştük. Eşimden bir oğlum var. Hayatımda ailem dışında bu parantezi de hemen açıyorum oğlum var. Babasıyla yaşıyor, benimle de dönem dönem  kalıyor. İlişkilerimiz çok iyi ama hayatımın temelinde sevgi anlamında tek bir erkek var o da oğlum.

 

Antep’in yerlisi misiniz?

Evet,  Antep’in yerlisiyim. Milliyetçi bir Gaziantepliyim. Çok eski bir ailenin kızıyım. Hatta Antep kurulduğunda Halep’ten Antep’e göç eden dört büyük aileden birinin kızıyım. Bununla da hep gurur duymuşumdur.

Biz sizi Yemekteyiz Yarışmasında gördük yemekle alakanız ne?

Yemekle alakam, başarım ya da gurmeliğim tartışılabilir…

Peki siz o programa nasıl katıldınız, amaçlanan neydi?

Gaziantep’in modern kadın yüzünü tanıtmak istediler. İlk iki günden sonra başvurularda hiç sonuç alamayınca bana teklif geldi. Teklifi değerlendirdik. Mutfakta profesyonel bir sürü isim bulabilirsiniz aslında. İyi bir ev hanımıyım, Antepli bir ev hanımının yetiştirdi biriyim. İyi bir gurmeyimdir. Gaziantep yemekleri nedir ne değildir bilirim. Ama ekran karşısında olmak o kadar da kolay değil, üstlendiğimiz misyon çok ağır bunun farkındaydım. Bu nedenle ilk başta sıcak bakmadım. Ama bunu birinin yapması gerekiyordu.

Size teklif mi geldi?

Evet, profil olarak tanıtmak istedikleri kadın modeli olarak yarışmaya katıldım.

Süreç nasıl gelişti daha sonra?

Bence aksilikler oldu,  forma da bağlı kalındı. İlk günden kaynaklanan hiç kimsenin beklemediği tepkilerin oluşu, onun zincirleme devam ettiği görseller yaşandı televizyonda. Ama yine de bence etkili ve güzel bir programdı. Ben şehir dışındayken bile çevirip Şule Hanım, diye tanışmak isteyen fotoğraf çektirmek isteyenler hala oluyor.

İLK BAŞTAKİ TEPKİLERİN

YERİNİ HAYRANLIK ALDI

İlk dönemde programın formatından dolayı bir kaos yaşandı. Ama sonra bu kaos bitti hayranlığa dönüştü. Çok olumlu tepkilere dönüştü. Gaziantepli modern kadını bu şekilde tanıttığınız için teşekkür ederim, diyenler oldu.

Çok olumlu eleştiriler de geldi. Kırmızı renk hep hâkimdi biliyorsunuz. Yeşil renk ne kadar fazla olursa olsun kırmızı renk insanların gözünü daha fazla tırmalar. Üç-beş çatlak sesin sesiyle olumsuz eleştirilere de maruz kaldık program sonrasında.

Neydi bu olumsuz eleştiriler?

Çok kişinin istediği bir yarışmaya birkaç kişi katılabildi. Onun ezginliğiyle insanların tepkileri oluştu tabii ki. Ben isterdim ki programın formatı tartışma şeklinde olmasın, yemek tanıtımı şeklinde olsun.

Bu tartışmalar doğal mı gelişiyor?

Hayır hayır. Biliyorsunuz canlı değil program. Bazı kısımları yayınlama hakkı kanala ait. ve  bu sözleşmeye bağlı kalıyoruz. Lanse edildiği gibi bir program değildi biz bile şaşkınlıkla izledik.Daha doğrusu çıkan sonucu şaşkınlıkla izledik.

Neyin tesirinde kalarak insanlar sürekli basit eleştiriler yapıyorlar?

Bakın ben programın ikinci günü çıkmak istedim. Ben yemek programı ve tanıtım programı diye katıldım.

Yönetmen tarafından m zorlanıyor insanlar?

Bakın yaptırıyorlar, demiyorum ama etkiliyorlar. Ama şunu netlikle söylüyorum göründüğü gibi değildi. Beni tanıyan tüm arkadaşlarım bu sen olamazsın, diyor.

Herkesin şaşırdığı kişiliğimle ekrana yansıyanların çok farklı olmasıydı.


Sizi tartışma ortamına mı çekiyorlar orada?

Öyle söyleyelim.

Yemek ve tanıtım programı da reytinge kurban ediliyor değil mi?

Amacından saptı.  İyisiyle kötüsüyle Gaziantep için farklı bir program oldu. En azından evlerin köhne evler olmadığını anlattık.

Hayatınızda ne değişti bu programdan sonra?

Hayatımda çok şey değişti. Antep deyimiyle altın adımız pul oldu. Antep için bu işe girdim elimi taşın altına koydum. Bu eleştiriler olmamalıydı. Sonuçta bir kazancımız yok. Birileri bunu yapacaktı. Medeni cesaretimizle çıktık bu programı yaptık.

Programa katıldığınıza pişman oldunuz mu hiç?

Aldığımız acımasız eleştirilerden sonra pişman olduğumu itiraf edebilirim. Amacımız bu değildi, biz Antep’e sahip çıktık. Ama ilk dönemde Antepli bize sahip çıkmadı.

Peki hayatınıza olumlu etkileri olmadı mı?

Olumsuz yönleri oldu. Ama ticari anlamda bana çok büyük artılar kazandırdı. İnsanlar tanıyıp merak ettiler, mağazayı merak edip buraya geldiler. Urfa’dan bir otobüs dolusu öğrenci tanışmaya ve fotoğraf çektirmeye geldiler.

Yemek tarifi soran da oluyor mu?

Şiveydizi çok soran oldu. Siveydizi Sana mutfağına soktuk. Ama menüyü çok hızlı hazırladığımız için dört dörtlük Antep yemeği çıkaramadık. Siz de biliyorsunuz ki Gaziantep yemekleri 3 saatte beş çeşit yapılacak yemekler değil.

İş kadınısınız değil mi?

İş kadınıyım.

İş kadını olmak zor mu?

Yalnız bir iş kadını olmak çok zor. Kadınlar, ayrılık sonrasında kendilerini bekleyen hayatın ne kadar zor olduğunu bilseler asla eşlerinden vazgeçmezler. Burası Güneydoğu ve ben çirkin bir kadın değilim. Güzel olduğumu biliyorum. Ama iş kadını olabilmeniz için akıllı bir kadın olmak gerekiyor. Hamleleri çok doğru yapmanız gerekiyor.

Hani dediniz ya güzel bir kadınım, akıllı bir kadın da olduğunuzu düşünüyor musunuz?

Düşünüyorum. Akıllı güzel tabiî ki bu benim kendi kişilik özelliklerimden biri. İş kadını olduğumdan beri 7 yıldır topluma hizmet veren çok ciddi sektörlerde işler yaptık. Aklımızı kullanarak bir yerlere geldik. Babadan, atadan bir şeyler kalıp da o servetin üzerine oturup devam eden bir iş kadını değilim.

Kendi çabamla, kendi emeklerimle, tırnaklarımla kazıyarak geldiğim bir noktadayım. Çok yakın tanıyanlar çok iyi bilirler. Geldiğimiz nokta tepeden inme, birilerinin kurduğu bir düzen değil,  zembile inmedi gökten. Çok büyük mücadelelerden geçtikten sonra bu noktaya geldim. Geldiğim noktayı korumaya çalışıyorum bir iş kadını olarak.

Niye bu kadar bakımlısınız?

Kendimle çok barışığım. İnsanların bakımlı olması, giydikleri, bir bakıma kişilik özelliklerini de gösterir. Kendime güveniyorum  bu nedenle özgüvenim yüksek.

Balkonunuzda çiçek var mı?

Evet elbette var, orkidem bile var. Ayrıca üç kafeste 10 tane de kanaryam var. Bir de köpeğim. Hayvanları da bitkileri de seviyorum.

İlimizde yeşile yeteri kadar önem veriliyor mu? Pek çok ille Gaziantep’i kıyasladığımızda yeşil alan ve doğal güzelliklerin yetersiz olduğunu düşünüyor musunuz?

Ne yazık ki ilimizde yeşil alana yeteri kadar önem verilmiyor. Artan betonlaşma var olan yeşil alanı da azaltıyor. Yeşil ve çevre dostu bir kadın olduğum için bu durum beni üzüyor. Gaziantep’in Bursa gibi yeşil bir kent olmasını isterdim.

İlimizdeki sosyal ve kültürel olayları yeterli buluyor musunuz?

Gaziantep kendi içinde yaşayan kapalı bir kent. Sosyal aktiviteler yeterince yok, bu noktada ticaret ve sanayide gelişse de sosyal ve kültürel açıdan kör noktada kaldı. Dikkat ederseniz insanlar bir restorana bile giderken eşini koluna takıp gitmiyor. Restoranlara gittiğinizde eşleriyle bir arada yemek yiyenleri görmek bile neredeyse mümkün değil. Bu durumda restoranlara gidenlerin sayısı bile azalıyor.

Antep nasıl bir sosyal şehir olur size göre?

Şüphesiz ki bu konuda çalışmalar yapılmalı ayrıca erkek egemen anlayış biraz da terk edilmeli. Kadınlara daha fazla önem verilmeli. İnsanlar eşleriyle çocuklarıyla da restoranlara gitmeli. Restoranlarda eşiyle karşı karşıya kadeh dokuşturan bir şehre hasret kaldık.

Restoranlardaki aradığınız yemeği bulabiliyor musunuz?

Restoranlardaki en büyük eksikliklerden biri, yöresel yemeklerin azlığı diye düşünüyorum. Bakın Gaziantep’in 500’ün üzerinde yemeği olduğu söylenirken halen restoranların üzerinden kebap dumanları yükseliyor.

Yoklukla karşılaştınız mı?

Hiç yokluk görmedim. Yoklukla tanışmadım, iyi bir babam vardı. Evlendikte sonra çok varlıklı bir eşim vardı. Boşandıktan sonra da destekleri oldu. Hayatı salıversem hayatımı sürdüreceğim imkânlara sahiptim. Ama ben olmam gerektiği yerde durmak yerine bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Hep hayatımda bir noktaya gelmeye çalıştım ve hedeflediğim kadın olmaya çalıştım. Hedeflediğim noktadayım.

ÖNCE HEDEF BELİRLENMELİ

İş hayatına girmek isteyen kadınlara önerileriniz olabilir mi?

Tabii ki benden daha başarılı hem cinslerim var. Ama ben de kendimi başarılı buluyorum. En azından bu kadar erkekli bir sektörde bayrağımı onlarla dalgalandırıyorum. Bütün kadınlara önce yuvaları tabii ki, aileyi her zaman ön plana alıyorum. Ama kendi ayakları üzerinde durmayı hedefledikleri noktaya gelmeleri için çalışmalarını öneriyorum.

Hedefler doğru konulursa ulaşıyorsunuz. Önce hedeflemek önemlidir. Hedeflerken de çok çalışmak gerekiyor. Gerçekten çalışarak insanlar bir yerlere gelir. İsteyip inandıkları sürece tüm kadınlara söylediğim tek mesaj istediğiniz ve inandığınız sürece başarı sizinle oluyor.

Başarı geldiğinde de parayı getiriyor. Başarı parayla doğru orantılı zaten.


 

 
 
 
 
GaziantepHaberler.com
Yazdır   |   
 
 
Bu habere yapılan yorumlar (0) Yorum Yaz
 
 
Yorum bulunamadı !..
 
  WEB TV
• Emre Sertkaya Minnet Eyle..
• Gaziantep'te Ezidi K..
• bu video izlenme rekoru k..
• Kızıldere Katliamı 44 yıl..
• betterFLY ekibi, Tarihi R..
 
   
Global kariyer Türkiye is ilanlari
Gaziantep is ilanlari
   
  KÖŞE YAZILARI
Haydar DOĞAN
"En fazla bir yıl sürer yirminci asırlarda ölüm acısı"
Orhan BAHÇIVAN
Havada Bulut Yok Bu Ne Dumandır. »Mehrali Bey Ağıdı«
Burhan Özbey
MUTLAKA VE MUTLAKA BAŞKANLIK
Emrah AKGÜN
KILIÇDAROĞLU KURNAZLIĞI
Onlardan Olmayan Biri
öldürülerek bitmeyeceğini 30 yıldır anlayamadınız
Temel Demirer
ERMENİLERİN BUGÜNÜ=HRANT+KAMP ARMEN
Hale KORAY
Şuur-u Beşer Sehv İle Maluldür.
Hayati BAKIŞ
Ne çektin elimizden be Mars!
Atilla Karaduman
Şehit Aileleri; PKK ile AKP'ye Teşekkür Ediniz !
A. Mümtaz İdil
Bu diktatör size çok tanıdık gelecek
Fevzi Günenç
Bizi Utandırdınız Gılman hanım
Figen Göksen
Kitap getirene Markopaşa müzikali biletleri
Ayfer Tuzcu Ünsal
EMİTT 2016 SÖNÜK GEÇTİ
Arzu KÖK
Oku...
Adil OKAY
SİBEL ÖZBUDUN'A SELAM
Nevin KOÇOĞLU
Mavi İncir Kuşu
Jan PAÇAL
Ey Çapulcunun Evladı
Ali Vefa Yurdal
MÜLTECİ Mİ ? MİSAFİR Mİ ?
Nuray Çevirmen
Bir Günlük, Bir Karar ve Ölüm
Vildan Sevil
VE HER CEPHEDEN YAYLIM ATEŞİYLE ÖLDÜRÜLMEKTE AKIL
Prof.Dr. Levent Seçer
AKIL BİLİM CUMHURİYET...
Doğan ÖZDİNÇ
ALDIRMI-YORUM...
KONUK YAZAR
Şehr-i Azap Gökmen SAMBUR
Erkan Arkut
Dünya derin devletlerinin derdi İşid değil Müslümanlar kıyımı!
Murad DEMİRKOL
Bireyin Seçimi
Muzaffer'in Seçtikleri
ABD'de BİR ASKERİ OKULDA ANLATILAN BİR HİKAYE
Lale Dilligil
SİNDİRMEK
Gölge Adam
FİDAN VE İSTİFA... KAPTAN Yazdı
Sevilay ÇETE
Aydın ve Aydınlık bir Türkiye.. Ütopya değildir..
 

     Anket
Gaziantep Medyasını nasıl buluyorsunuz
 
 
   
  Linkler
• www.hakimiyetgazetesi.com
• www.herseygaziantepicin.com
Tüm linkler
 
 
  • Vefat Edenler
  • Nöbetçi Eczaneler
  • Hava Durumu
 

haberler  

  © 2011 GaziantepHaberler.com
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden alıntı yapılamaz
Köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir
Anasayfa    İletişim    Künye    Reklam