Ağlatan Nakil !...

Ağlatan Nakil !...

Gaziantep Üniversitesi ( GAÜN)Tıp Fakültesi Hastanesi'nde gerçekleştirilen organ naklind dugusal anlar yaşandı

Gaziantep Üniversitesi ( GAÜN)Tıp Fakültesi Hastanesi'nde gerçekleştirilen organ naklind dugusal anlar yaşandı.Hastaya en yakınları organ vermezken , karaciğerinden parça veren uzaktan akrabası olan şahıs ameliyat sonrası sevinç gözyaşları döktü. Doktorlar şahsı " kahraman" ilan etti.

"İNSANLIK GÖREVİ"

Organ bağışının önemine değinen Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Tıp Fakültesi Hastanesi başhekimi Prof.Dr. Levent Elbeyli,organ naklinin bir insanlık görevi olduğuna değinerek," Hem kadavradan ham de canlıdan canlıya nakillerle insanlar yeniden yaşama dönüyor.Irak ve Suriye'den gelen hastalarımız da var. Bizim için önemli olan kendi vatandaşımızdır.Bu nedenle organ nakli ve bağışı bir insanlık görevidir. Bu bilince herkes ulaşmalıdır." Dedi.

" O BİR KAHRAMAN "

17 yaşındaki Seyfettin Aslan'a en yakınları doku nakli için "hayır" derken çok uzaktan akrabası olan 30 yaşındaki Mustafa Aslan, karaciğerinden parça vermek için ameliyet masasına yattı.Bir insanı yaşama döndürmenin oldukça mutluluk verici olay olduğunu söyleyen Mustafa Aslan gözyaşlarını tutamayarak ağladı.

Doç.Dr. şamil Hızlı, Doç.Dr. Sacit Çoban, Doç.Dr. Fahrattin Yıldız, ve prof.dr.Avni Gökalp başarılı geçen operasyonda doku nakli vedren Mustafa Aslan için," O bir kahramandır."dediler. FOTOĞRAFLAR İÇİN FOTO GALERİYE BAKINIZ

19.12.2012 (Haber Merkezi)

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
helal olsun kardeşim sana allahım saglıklı ömürler versin inş bunun mukafatını öbür dünyada alcaksın inş aileyide kınıyorum benim annem böbrek verdi bana cigerinizden cigerinize bi ufak ciger parçasını verememişiniz yazık
rukiye 20 Ara 2012 21:07:01
Karaciğer tırnak gibidir. Kendini yeniler. Alınan parçayı beden yeniden inşa eder. Korku, cehaletin veledidir. Yazanı çok okuyanı yok toplumun sıradan halleri işte!
Atakan19 Ara 2012 20:22:38